horelica uzavierkaDôvodom je montáž protihlukovej steny pre stavbu diaľnice D3 Čadca - Svrčinovec.

Polícia upozorňuje vodičov na uzávierku tunela Horelica a prípojnej komunikácie. Dôvodom uzávierky je montáž protihlukovej steny pre stavbu „Diaľnica D3 Čadca, Bukov – Svrčinovec“.

Tunel bude uzatvorený od dňa 14. novembra 2020 od 07:00 h do dňa 24. novembra 2020 do 22:00 h.

horelica uzavierka v

Presmerovanie dopravy

"Premávka bude presmerovaná v smere CA-ZA pred tunelom z cesty I/11A na cestu I/11B, tzv. malý obchvat Čadca, s pokračovaním po ceste č. I/11 až po mimoúrovňovú križovatku v Krásne nad Kysucou.

V smere ZA – CA sa doprava odkláňa z I/11A na MK v obci Oščadnica, po ceste III/2013 na cestu č. I/11 a následne po I/11B na cestu I/11A. Značenie obchádzky bude realizované premenlivým dopravným značením," informuje Polícia SR na sociálnej sieti.


Víkendová uzávierka na diaľnici D3 v úseku Svrčinovec - Skalité

Vodiči sa musia pripraviť aj na uzávierku diaľnice D3 v úseku Svrčinovec - Skalité vrátane tunelov Poľana a Svrčinovec. Uzávierka bude od 14. novembra 2020 od 07:00 h do 15. novembra 2020 do 22:00 h.

Ide o úplnú uzávierku úseku, jej dôvodom je realizácia prác na diaľničnej križovatke Svrčinovec (zmena vodorovného, zvislého dopravného značenia a komplexné skúšky ISD).

Obchádzka

O obchádzke informuje Jana Balogová z KR PZ v Žiline: "Cestná premávka bude presmerovaná od Čadce do Poľska po ceste I/11 smer Český Tešín cez obec Svrčinovec – Zátky. V smere Poľsko – Svrčinovec bude presmerovaná na cestu I/12 s obmedzením do 7,5t a ostatné vozidlá v poľskej republike cez českú republiku na hraničný priechod Svrčinovec. Značenie obchádzky bude realizované premenlivým dopravným značením."

Prečítajte si aj:

autor a foto: redakcia

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: