Dom a záhrada

ceresna kiku shidare tipy

V našom novom článku Vám chceme predstaviť výnimočne elegantný strom ‒ čerešňu okrasnú KIKU SHIDARE, ktorú je možné pestovať na celom území Slovenska. Na jar Vás príjemne prekvapí svojím bohatým kvitnutím.

muskat starostlivost

Muškáty, tiež známe ako pelargónie, sú najpopulárnejšie izbové a záhradné rastliny. Vďaka svojim žiarivo farebným kvetom a vonkajšiemu vzhľadu rozžiaria každý balkón či záhradu. Ich latinský názov Pelargonium je odvodený od gréckeho slova pelargós, teda bocian.

pestovanie slivka1

Slivka je jedným z najobľúbenejších ovocných stromov s pestrým využitím. Plody sa dajú konzumovať za surova, sušené alebo zavárané.

ako pestovat rododendron2

Rododendrony sú majestátne a elegantné rastliny, ktoré Vám svojím výrazným kvetenstvom v rôznych farbách a krásnemu olisteniu vytvoria okúzľujúcu rastlinnú oázu.

ceresna pestovanie

V ovocnej záhrade by určite nemali chýbať stromy čerešní. Čerešne sa radia medzi prvé letné ovocie. Toto sladké ovocie podmanivej chuti má množstvo benefitov pre zdravie človeka. Pochutnávať si na nich môžeme už od konca mája, pričom zberová perióda trvá až do začiatku júla.

magnolia ako pestovat

Medzi prvé rozkvitnuté okrasné jarné stromy a kríky patrí aj magnólia. Na svete je známych až 120 druhov týchto stromov, ktoré nás na prvý pohľad upútajú svojimi krásnymi veľkými, rôznotvarovými farebnými kvetmi a očarujúcou sladkou vôňou. Avšak ani po odkvitnutí magnólia nestráca svoje čaro.

delosperma drevina ako pestovat

Ak hľadáte rastliny, ktoré by mohli poslúžiť ako náhrada trávnika v problematických častiach záhrady, zamerajte sa na pôdopokryvné dreviny.

ihlicnany rady pestovanie

Ihličnaté dreviny predstavujú prvky záhrad či terás, ktoré vďaka svojej farebnej, ale aj tvarovej rôznorodosti dominujú aj v zime, keď je ostatná zeleň v úzadí. Vďaka odolnosti voči mrazu sa tak stávajú atraktívnymi počas celého roka.

drevina drien svib druhy vysadba 1

Hľadáte pri plánovaní záhrady niečo, čo osvieži priestor aj počas zimných mesiacov? Áno, aj v týchto najchladnejších mesiacoch roka a počas skorej jari môže byť záhrada magická a farebná.

vianocne stromceky pestovanie

Normandská jedľa a smrek pichľavý sú obľúbené vianočné stromčeky, ktoré vám záhradu ozdobia po celý rok.

Môže vás zaujať