Dom a záhrada

Predstava, že si celé leto môžete vychutnávať vlastne vypestovanú a čerstvú zeleninu priamo zo záhrady znie úžasne. Vďaka priesadám, ktoré dnes kúpite v každom záhradnom centre, to nebolo nikdy jednoduchšie. Tak prečo to nezrealizovať? Ako na paradajky, papriky či patizón? Naučte sa o nich niečo viac a zabezpečte si tak lahodnú úrodu.

Letničky majú pre záhradkárov nezastupiteľné miesto, pretože ponúkajú širokú škálu výberu farieb, druhov a veľkostí. Sú mimoriadne obľúbené pre svoje vytrvalé a pestrofarebné kvitnutie.

Pre správny rast a úrodnosť ovocných stromčekov je veľmi dôležitá výsadba a strihanie. V našom záhradnom centre nájdete mnoho rôznych druhov ovocných stromčekov.

Kto by sa nepotešil pohľadu na rozžiarenú a prebúdzajúcu sa prírodu v záhrade? Po dlhej zime a chladných dňoch s bohatou nádielkou snehu sa už netrpezlivo túžime tešiť z krásy nielen jarných kvetov.

Naposledy sme Vám priniesli zopár rád, ako sa najlepšie postarať o záhradku hneď po odchode zimy. Venovali sme sa praktickejšej, úžitkovej časti. S príchodom jari však netreba zabúdať ani na okrasné dreviny. Poďme sa teda pozrieť, čo robiť s touto časťou záhradky.

Je marec. Záhrada sa začína prebúdzať a nás čakajú prvé jarné práce. Marec a apríl je obdobie, keď vysádzame stromy a kríky, sadíme zeleninu, bylinky i kvety. Hnojíme ovocné stromy, prerezávame a odstraňujeme burinu. Mali by sme sa pustiť ako do úžitkovej, tak i do okrasnej záhrady.

Po pár mesiacoch, kedy rastliny odpočívali pod nádielkou snehu, sa aj brány najväčšieho kysuckého záhradníctva v Oščadnici opäť otvárajú.

S prichádzajúcou jarou zrejme začínate uvažovať, ako skrášliť záhradu. Inšpiráciou vám môže byť jedna realizácia, ktorú vytvoril tím z Garden centra - Záhradníci.sk

Môže vás zaujať