Dom a záhrada

Ponúkame vám zoznam piatich teplomilných paliem, ktoré sa skvelo hodia aj do vášho interiéru.

Palmy, ktoré je možné pestovať aj v našich klimatických podmienkach? Áno, je to možné. Aj keď sa mnohým tento druh rastlín automaticky spája so subtropickým podnebím, po objavení odolnosti niektorých druhov sa tieto rastliny stali pýchou nie len južnejšie situovaných krajín.

Ak hľadáte do svojej záhrady krík plný kvetov, ibištek je určite správna voľba. Je to mimoriadne atraktívny ker, ktorého kvety pútajú sfarbením aj veľkosťou.

Solitér musí byť dominantný a jedinečný prvok vo Vašej záhrade. Môže to byť strom, ale dokonca aj krík. Charakteristické pre solitér sú tvar, farba a veľkosť rastliny. Skrátka Vás musí upútať na prvý pohľad.

Agáve je unikátna exotická rastlina patriaca do rozsiahleho rodu sukulentných rastlín zaradených do čelade špargľovitých (Asparagaceae). Jej obdivuhodnosť vychádza zo samotného starogréckeho názvu Agauós, čo znamená „vznešená, ušlachtilá“. Väčšina druhov má svoj pôvod v Mexiku, ale vyskytujú sa aj v štátoch USA či Južnej Ameriky.

V mnohých záhradách sa vyskytuje novodobý trend a tým sú živé ploty. Trend byť šetrný a ekologický k prírode.

V úžitkovej časti každej záhrady by nemal chýbať vyhradený priestor pre liečivé a aromatické rastliny. Čerstvo dopestované bylinky majú okrem využitia v kuchyni a pri starostlivosti o zdravie navyše aj okrasnú funkciu. Pripravili sme pre Vás návod na vytvorenie svojej vlastnej bylinkovej záhrady a výber TOP byliniek, ktoré u Vás nesmú chýbať.

Predstava, že si celé leto môžete vychutnávať vlastne vypestovanú a čerstvú zeleninu priamo zo záhrady znie úžasne. Vďaka priesadám, ktoré dnes kúpite v každom záhradnom centre, to nebolo nikdy jednoduchšie. Tak prečo to nezrealizovať? Ako na paradajky, papriky či patizón? Naučte sa o nich niečo viac a zabezpečte si tak lahodnú úrodu.

Letničky majú pre záhradkárov nezastupiteľné miesto, pretože ponúkajú širokú škálu výberu farieb, druhov a veľkostí. Sú mimoriadne obľúbené pre svoje vytrvalé a pestrofarebné kvitnutie.

Pre správny rast a úrodnosť ovocných stromčekov je veľmi dôležitá výsadba a strihanie. V našom záhradnom centre nájdete mnoho rôznych druhov ovocných stromčekov.

Môže vás zaujať