V utorok 24. júna 2019 sa turisti z Kysúc vybrali na ďalšiu vodácku akciu - čakalo ich splavovanie rieky Orava.

To sú ďalšie tri hrady, ktorých návšteva a prehliadka bola náplňou 3-tieho autobusového výletu zameraného na poznávanie histórie Trenčianskej stolice organizovaného občianskym združením Voľný čas Vysoká nad Kysucou.

Ďalší autobusový zájazd v tohtoročnej sezóne, ktorý organizoval Športklub turistiky Kysucké Nové Mesto sa konal 5. mája 2019 do Považského Inovca. Pôvodný zámer realizácie tohto zájazdu v minulom roku nevyšiel, tak dúfame, že tento rok si lokalitu naplno vychutnáme.

Klub turistiky Vysoká nad Kysucou si v dňoch 8.-11. mája 2019 zorganizoval štvordňový turistický výlet do Ondavskej vrchoviny.

Nízka oblačnosť, silné ochladenie, sneh tak privítalo pohorie Čergov v sobotu 13. apríla 2019 účastníkov turistického výletu. Výlet pripravil Klub turistiky Vysoká nad Kysucou a záujem oň potvrdzuje fakt, že v autobuse neostalo voľné ani jedno miesto.

14. apríla 2019 sa turisti z Kysúc vybrali k Mohyle na Bradle, kde je pochovaný Milan Rastislav Štefánik. Navštívili aj hrad Branč.

Vo štvrtok 11. apríla 2019 sa kysuckí turisti vybrali na Oravu spoznávať ďalšiu časť tohto regiónu.

Občianske združenie Voľný čas Vysoká nad Kysucou pripravilo na tento rok seriál šiestich autobusových výletov zameraných na návštevu a poznávanie histórie hradov Trenčianskej stolice. V programe prvého autobusového výletu v sobotu 30. marca 2019 bola plánovaná návšteva štyroch hradov.

27. marca 2019 navštívili turisti Butkov vrch, najmladšie pútnické miesto na Slovensku.

V sobotu a nedeľu 23.-24. marca 2019 sa kysuckí turisti vybrali do jedného z najfotogenickejších v Česku.