Dňa 14.8.2020, teda v piatok, usporiadal Šport klub turistiky KNM 20. ročník výstupu na Vreteň pri príležitosti 116. výročia vyhorenia mesta Kysucké Nové Mesto (16. augusta 1904).

Športový klub turistiky KNM usporiadal v sobotu dňa 1.8.2020 desiaty ročník Dolnokysuckej spomienkovej 50-tky. Je to spomienka na našich priateľov – turistov, ktorí už nie sú medzi nami, ale robia nám anjelov strážnych pri našich potulkách po prírode.

Turisti zo Športklubu turistiky Kysucké Nové Mesto sa 15. septembra 2019 vybrali do Západných Tatier. Cieľom boli vrchy Brestová, Salatín, pre zdatnejších zase hrebeň Skriniarok, Spálenej a Pachole.

Ak Dolomity navštívite raz, budete sa tam chcieť neustále vracať. Tak ako my.

Turisti z Kysúc si ako svoju ďalšiu trasu zvolili Cestu hrdinov SNP od Chopku po Čertovicu.

Občianske združenie Voľný čas Vysoká nad Kysucou pripravuje pre milovníkov turistiky a histórie v tomto roku seriál autobusových výletov Hrady Trenčianskej stolice.

Česko – Nemecko – Rakúsko - Slovensko. Tento rok sme sa členovia klubu TK Polom Raková vypravili na voľné pokračovanie už niekoľkého ročníka „po stopách J. Palárika“. Tento ročník spájal hlavne Dunaj, ktorý prechádza cez rôzne štáty v ktorých J. Palárik pôsobil.

To sú ďalšie tri hrady, ktorých návšteva a prehliadka bola náplňou 3-tieho autobusového výletu zameraného na poznávanie histórie Trenčianskej stolice organizovaného občianskym združením Voľný čas Vysoká nad Kysucou.

V utorok 24. júna 2019 sa turisti z Kysúc vybrali na ďalšiu vodácku akciu - čakalo ich splavovanie rieky Orava.

Ďalší autobusový zájazd v tohtoročnej sezóne, ktorý organizoval Športklub turistiky Kysucké Nové Mesto sa konal 5. mája 2019 do Považského Inovca. Pôvodný zámer realizácie tohto zájazdu v minulom roku nevyšiel, tak dúfame, že tento rok si lokalitu naplno vychutnáme.