regionalny snem kst 001

V piatok 25. marca 2022 v Čadci, sa uskutočnil Regionálny snem Klubu slovenských turistov z regiónu Kysúc, ktorý sa koná pravidelne raz za štyri roky. Účasť nominovaných turistov z jednotlivých kysuckých turistických klubov bola takmer 96%, čo svedčí o vysokom záujme ďalšieho smerovania turistiky nielen na Kysuciach, ale aj na Slovensku.

vreten

Dňa 14.8.2020, teda v piatok, usporiadal Šport klub turistiky KNM 20. ročník výstupu na Vreteň pri príležitosti 116. výročia vyhorenia mesta Kysucké Nové Mesto (16. augusta 1904).

dolnokysucka

Športový klub turistiky KNM usporiadal v sobotu dňa 1.8.2020 desiaty ročník Dolnokysuckej spomienkovej 50-tky. Je to spomienka na našich priateľov – turistov, ktorí už nie sú medzi nami, ale robia nám anjelov strážnych pri našich potulkách po prírode.

zapadne tatry 2 001

Turisti zo Športklubu turistiky Kysucké Nové Mesto sa 15. septembra 2019 vybrali do Západných Tatier. Cieľom boli vrchy Brestová, Salatín, pre zdatnejších zase hrebeň Skriniarok, Spálenej a Pachole.

turistika dolomity 001

Ak Dolomity navštívite raz, budete sa tam chcieť neustále vracať. Tak ako my.

cesta hrdinov snp 001

Turisti z Kysúc si ako svoju ďalšiu trasu zvolili Cestu hrdinov SNP od Chopku po Čertovicu.

hrady opial015

Občianske združenie Voľný čas Vysoká nad Kysucou pripravuje pre milovníkov turistiky a histórie v tomto roku seriál autobusových výletov Hrady Trenčianskej stolice.

cykloputovanie den 9 001

Česko – Nemecko – Rakúsko - Slovensko. Tento rok sme sa členovia klubu TK Polom Raková vypravili na voľné pokračovanie už niekoľkého ročníka „po stopách J. Palárika“. Tento ročník spájal hlavne Dunaj, ktorý prechádza cez rôzne štáty v ktorých J. Palárik pôsobil.

hrady trencianskej stolice 026

To sú ďalšie tri hrady, ktorých návšteva a prehliadka bola náplňou 3-tieho autobusového výletu zameraného na poznávanie histórie Trenčianskej stolice organizovaného občianskym združením Voľný čas Vysoká nad Kysucou.

splavovanie oravy 010

V utorok 24. júna 2019 sa turisti z Kysúc vybrali na ďalšiu vodácku akciu - čakalo ich splavovanie rieky Orava.

Môže vás zaujať