Pred niekoľkými dňami bola zverejnená správa o možnosti vytvorenia novej atletickej dráhy v Čadci. Zo štátu sú vyčlenené financie o ktoré sa chce cez projekt uchádzať aj mesto Čadca.

Traja muži nerešpektovali zákaz a vošli na štvorkolkách do chráneného krajinného územia. Čelia tak obvineniu prečinu porušovania ochrany rastlín a živočíchov. V rukách polície končili aj štvorkolky.

Včerajší lejak najviac zasiahol severozápad Kysúc. Náš návštevník Peter nám zaslal videá ako zasiahla včerajšia búrka aj jeho záhradu. Do reči mu však nebolo, čo je úplne pochopiteľné. Komentár k tomuto bol len jeden - "Plač, smútok a beznádej".

V nedeľu 21. júla zasahovali hasiči aj na rieke Kysuca v obci Radoľa, kde uviazli traja rybári, ktorí sa nedokázali vlastným silami vrátiť späť.

Dnes v popoludňajších hodinách zasiahli severné obce okresu Čadca silne búrky s prívalovými zrážkami.

Petra Staňa mnohí poznajú ako starostu českej obce Hrčava. Predtým však niekoľko rokov podnikal v nábytkárskom priemysle, teraz sa znova pohybuje v komerčnej sfére, aj keď o nejakej komercii v oblasti malého farmárčenia je dnes ťažko hovoriť. Tentoraz sa budeme rozprávať s Petrom Staňom o jeho Hrčavskom Grunte na Trojmedzí.

Oslavy zvrchovanosti, varenie gulášu, časovka v horskej cyklistike a koncerty v Podvysokej. Tieto i ďalšie podujatia nás čakajú tento víkend.

V dňoch 19.7-20.7.2019 sa v Starej Bystrici bude konať XVII. ročník Osláv zvrchovanosti Slovenska. Na oslavách sa predstavia stovky účinkujúcich.

16-ročná Barbora Holišíková je od 10. júla 2019 nezvestná. Ak máte akékoľvek informácie, nahláste ich najbližšiemu útvaru PZ alebo na bezplatnej linke 158.

V nedeľu 14. júla sa vo Vychylovke konal už 4. ročník podujatia Chovateľský deň v skanzene: Deň slovenských plemien. I keď podujatiu pod holým nebom počasie neprialo, do skanzenu vo Vychylovke prišlo rovnako veľa návštevníkov ako predošlé roky.

Môže vás zaujať