V Kysuckej knižnici v Čadci, ktorá pracuje v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja, bola dňa 14. januára 2019 sprístupnená výstava hendikepovaných prijímateľov sociálnych služieb DSS – Domko v Košiciach pod názvom „Iný pohľad na svet“ .

Oznamujeme všetkým záujemcom, že od januára 2019 je predajňa SUVENÍRY v Dome kultúry v Čadci zrušená.

Sviatku Troch kráľov sa taktiež hovorilo deň Zjavenia pána a týmto dňom taktiež končí pre väčšinu z nás vianočné obdobie.

Stredná odborná škola dopravná v Martine získala ako ďalšia škola v pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja označenie Centra odborného vzdelávania.

Stalo sa už dobrou tradíciou, že „deň tradičnej chuti a vône tradičného jedla na Kysuciach “sa koná vždy v lete, v poslednú júlovú sobotu a v zime, v sobotu okolo Silvestra v Oščadnici na námestí Martina Bernáta.

Tohtoročný Silvester obec Čierne ako jedna z mála obcí na Slovensku výnimočne nový rok oslavuje dvakrát. 

8.12. 2018 bolo 45. výročie vysviacky nášho kostola. Na túto počesť sa konali Zborovské hody. Začali sa slávnostnou svätou omšou a po jej skončení nasledovalo malé pohostenie.

Vianoce začínajú vtedy, keď konečne ochutnáme vianočný punč a sladký medovník na vianočných trhoch.

V Čadci sa konal jubilejný 20. ročník Medzinárodného filmového festivalu ETNOFILM ČADCA 2018

Čadčianske Vianočné trhy v Čadci na Matičnom námestí, ktoré sa konali 14 a 15 decembra, prilákali množstvo ľudí, ktorí sa na chvíľu zastavili a užívali si pravú vianočnú atmosféru za zvuku kolied.

Staňte sa priateľom Kysúc: