ruzencova cesta vysoka 006

Ružencová cesta vo Vysokej nad Kysucou sa v nedeľu 28. mája 2023 stala miestnom stretnutia veriacich a modlitby.

den deti zakopcie 012

Krásne počasie, skvelá nálada a úsmevy na tvárach našich ratolestí - taký bol Deň detí v Zákopčí

logo knm

V marci zverejnilo Kysucké Nové Mesto výzvu na predkladanie návrhov pre logo mesta. Tri finálne návrhy sú vybrané, teraz môžete hlasovať za víťaza.

kufor maly

Plánovanie letnej dovolenky je vzrušujúce, ale pripravte sa na to, že si budete musieť premyslieť aj nákup vhodnej príručnej batožiny.

prevencia zdravie 004

Odbor zdravotníctva ŽSK v spolupráci s Martinským klubom medikov JLF UK a obecnou / mestskou samosprávou realizoval v uplynulých týždňoch pilotný projekt „Zdravie pod kontrolou“, ktorého zámerom bolo zlepšenie zdravotnej prevencie obyvateľov Žilinského kraja.

nabytok vyber

Láska vraj ide cez žalúdok. Doprajte si preto raňajky na kvetinovom riade a podložke na stôl. Šálky, poháre alebo taniere zdobené drobnými kvetmi pôsobia už na prvý pohľad zasnene, ale dobrý servírovací riad si dokáže vychutnať každý. Rovnako môžete kvetinové vzory aplikovať napríklad na dekoračných vankúšoch alebo posteľných obliečkach a tešiť sa tak z príchodu jari. Inšpirácií je dostatok.

gymnastky sutaz cesko

Naše gymnastky z gymnastického klubu Gymnastika Kelčov sa zúčastnili medzinárodnej súťaže v športovej gymnastike dňa 20.5.2023 v Českej republike v Bystrici pod Hostýnom v programe Česko-slovenské gymnastické hry.

start beh

V nedeľu sa konal Benefičný beh troch krajín - Beh s vlkmi pre život organizovaný nadáciou Chadim's Charity. Mali sme tú česť zúčastniť sa na tejto úžasnej akcii na Trojmedzí - mieste, kde sa stretajú tri štáty: Slovensko, Česká republika a Poľsko.

velvyslanec vysoka 008

Britského veľvyslanca Jeho Excelenciu Nigela Marcusa Bakera privítali v obci nedeľu 14. mája 2023.

omsa jedlovnik 005

Pri návšteve osady Jedľovník sa nedá nevšimnúť krásna kaplnka, ktorá je postavená doslova v jej srdci. Z monografie Vysoká nad Kysucou sa o kaplnke V Jedľovníku dozvedáme: „Ďalšia kaplnka zasvätená úcte Panny Márie Lurdskej bola postavená bohatým Vysočanom Jozefom Krutošíkom v roku 1888 v doline Štaina – Jedľovník.

Môže vás zaujať