1. októbra 2022 privítalo Mesto Krásno nad Kysucou viac ako 30 nadšencov bežeckého športu, ktorí si zmerali svoje sily na 3. ročníku Krasňanského horského polmaratónu, zaradeného medzi najťažšie medzinárodné horské polmaratóny na Slovensku.

4.10.2022 sa konali šachové Majstrovstvá okresu v Žiline za účasti žiakov ZŠ a osemročných gymnázií.

V prvý októbrový víkend sa opätovne rozrozprával kultúrny dom v Lodne. V nedeľu 2. októbra 2022 sa zrealizovalo po dvojročnej odmlke 24. Rozprávačské Lodno.

Reprezentant za JUDOSAN Kysucké Nové Mesto nastúpil v kategórii dorastencov do 90 kg. Turnaj sa konal v sobotu 1.10.2022.

Športový klub „Gymnastika Kelčov“ v spolupráci s MŠ Makov a MŠ Vysoká nad Kysucou usporiadali v nedeľu dňa 2.10.2022 akciu pre malé deti „Hľadanie pokladu“.

V roku 1990 vyhlásila Organizácia Spojených národov 1. október ako „Medzinárodný deň starších“. Dôvodom spomínaného vyhlásenia bola správa o demografickom vývoji, ktorá skonštatovala, že populácia starne.

Dňa 27. 9. 2022 sa konal výtvarný workshop v rámci vzdelávacieho projektu Naše Kysuce 2022, Na palete – Naše mestá/Čadca.

Kysucká knižnica v Čadci v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja vyšla v ústrety ľuďom, ktorí majú záujem oboznámiť sa bližšie s novými technológiami a aj v zrelom veku kráčať s dobou.

V pondelok dňa 19. septembra 2022 sa v sídelnej budove Kysuckého múzea uskutočnilo slávnostné sprístupnenie novej stálej expozície Dejiny Čadce a okolia, ktorú z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia a Žilinský samosprávny kraj.

Dobrovoľný hasičský zbor Korňa prijal pozvanie sa aktívne zúčastniť III. ročníka medzinárodného cvičenia „SAVE A LIVE“, ktoré sa konalo v septembri, v okolí Poľského mesta Lubin.

Môže vás zaujať