Pozrite si historický dokumentárny film z dielne STV o bývalej obci Riečnica.

Realizační tím oddielu „Gymnastika Kelčov“ nezaháľa a snaží sa aj v tejto ťažkej dobe pracovať s deťmi a aspoň čiastočne naďalej rozvíjať gymnastický oddiel. Rozbehli on line tréningy gymnastiky.

3. ročník Kasárensko-Javorníckej stopy úspešne prebehol v nedeľu 8.3.2020. Na pretekoch štartovalo 40 bežkárov zo Slovenska a Českej republiky.

Kultúrne inštitúcie v kraji sú síce zatvorené, no navštíviť ich môžete aj on-line. Pripravili si mnoho kreatívnych, zábavných a vzdelávacích možností.

Včera sme Vás informovali ako v obci Povina riešia nedostatok ochranných rúšok. Ďalším krásnym príkladom je obec Korňa.

Kysucká knižnica v Čadci a knižnice na celom Slovensku otvorili marec – mesiac knihy Týždňom slovenských knižníc. Pestrou ponukou podujatí, ktoré pripravili pre širokú čitateľskú verejnosť, naplnili v plnej miere prezentované motto „Knižnice pre všetkých“.

V dňoch 6. – 8. marca 2020 organizoval ŠKT Kysucké Nové Mesto spoločne s OZ SLOVAK ULTRA TRAIL 9. ročník diaľkového pochodu a ultrabehu KYSUCKÁ STOVKA.

Do katalógu kníh v Kysuckej knižnici v Čadci pribudlo viacero noviniek.

V sobotu 7. marca 2020 usporiadalo v spolupráci s DHZ Horný Kelčov už 9-ty ročník streleckej súťaže, ktorá prebehla v telocvični bývalej ZŠ vo Vyšnom Kelčove.

O tom, čo žije v našich lesoch dnes prišiel do materskej školy do Poviny porozprávať lesný pedagóg Ing. Ján Vojtek.

Môže vás zaujať