Poistenie a finančné služby Čadca, Turzovka


Mgr. Štefan Kompánek - KOMPÁNEK CONSULTING s.r.o. | člen siete INSIA

Poskytujem profesionálne finančné služby založené na dôvere. Svoje služby poskytujem v nasledovných oblastiach: poistenie vozidiel - zákonné resp. havarijné poistenie, poistenie sedadiel, poistenie domov, bytov, zodpovednosti za škodu, úrazové, či životné poistenie, cestovné poistenie, poistenie majetku právnických osôb. Taktiež sa venujem problematike úverov, zhodnotenia, resp. investovania financií a nákupom, či sporením do drahých kovov, ako napr. zlato.

Máte záujem o poistné služby alebo finančné poradenstvo? Kontaktujte nás:
tel.:
+421 904 391 683
e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Ak máte záujem o výpočet PZP, kontaktujte nás:
tel.:
+421 904 391 683
e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

 

Dňom 01.07.2023 nadobudla účinnosť novela zákona o úveroch na bývanie č. 90/2016 Z.z. o úveroch na bývanie a o zmene a doplnení niektorých zákonov.

Keďže sa blížia predčasné parlamentné voľby, politici sa ako vždy predháňajú v tom, kto najviac sľúbi voličom s cieľom dostať sa ku teplým flekom. A čím väčší nezmysel povedia, tým väčšiu pozornosť to vyvolá. Nepovedia však už to, z čoho sa ich nápady zaplatia, resp. kto ich skutočne zaplatí.

Hlavná úroková sadzba Európskej centrálnej banky (ďalej len ECB) je momentálne vo výške 4,25 % p.a. Naposledy bola táto úroková sadzba v takejto výške v rokoch 2008-2009. V rokoch 2016-2022 bola úroková sadzba na úrovni 0,00 %.

Pomaly sa blíži čas dovoleniek a veľa z Vás sa vyberie na vytúženú dovolenku za hranice Slovenska. Je teda dôležité ujasniť si, na čo slúži cestovné poistenie, kedy potrebujeme európsky preukaz zdravotného poistenia, aké poistné krytie si môžete dojednať a na čo si treba dávať pozor.

Spoločnosť INSIA SK nielen pre svojich klientov, ale aj pre širšiu verejnosť vyvinula bezplatnú aplikáciu AutoMobil.

Tentokrát sa pozrieme na to, aké podmienky musíte splniť a čo môžete čakať od poistného krytia, ktoré obsahuje poistenie k úveru od Slovenskej sporiteľne.

Po cca 15-tich rokoch tu znovu máme problém s bankami v USA a Európe. Niektoré skrachovali a iné pohltili kapitálovo silnejšie banky. To opäť vyvoláva záujem vkladateľov o problematiku ochrany vkladov v bankách aj na Slovensku.

Splácate hypotéku z uvedenej banky a dojednali ste si k hypotéke aj poistenie schopnosti splácať hypoúver? Je pre Vás dôležitejšia zľava z úrokovej sadzby vo výške 0,3% a nekvalitné poistenie alebo preferujete radšej vyššiu splátku a kvalitné poistenie, t.j. zabezpečenie úveru?

Videli ste reklamu na mesačné sporenie od Prima banky, v ktorej banka sľubuje úrok 5% ročne? Pán v reklame si odkladá euro k euru a keď je mu oznámené, že úrok na sporení je až 5% ročne, tak skoro spadne zo stoličky. Aké sú teda parametre a podmienky produktu?