minister kysuceDnes 12.11.2020 bol na Kysuciach minister dopravy Andrej Doležal. Jednou z tém bolo vybudovanie diaľničného privádzača v Kysuckom Novom Meste.

Podľa našich informácií bolo prezentované, že tento privádzač ide súčasne do fázy stavebného povolenia a verejného obstarávania na zhotoviteľa, a to v snahe o maximálne urýchlenie výstavby. Ďalšou témou návštevy bolo prerokovanie potreby rekonštrukcie dopravného uzla v Žiline, ktorá bola označená ako významná. Toto môže znamenať aj začiatok dopravných obmedzení v Žiline na niekoľko rokov. Tento krok je však potrebné vykonať.

minister kysuce2

Taktiež bolo potvrdené aj spustenie úseku D3 Svrčinovec - Čadca v decembri 2020. V súvislosti s výstavbou ostatných častí D3 na Kysuciach nebol presný harmonogram výstavby stanovený, aj z dôvodu absencie podkladov z ministerstva financií – teda finančného krytia samotnej výstavby.

Z uvedeného vyplýva, že doba výstavby D3 na Kysuciach bude vzhľadom na doterajšiu slabú pripravenosť trvať ešte niekoľko rokov. Už niekoľko mesiacov sa spomínajú termíny 2026-2028.

Prečítajte si aj:

Autor: redakcia

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: