dialnica d3 cadcaChceli sme od NDS zistiť, či sa im podarí dodržať avizovaný termín spustenia časti úseku D3 Čadca, Bukov – Svrčinovec. Správa nás potešila.

"Na stavbe úseku D3 Čadca, Bukov – Svrčinovec sa aktuálne kladú finálne vrstvy vozovky, následne bude realizované vodorovné dopravné značenie, montujú bezpečnostné zariadenia a IRSD (informačný a riadiaci systém diaľnic), dokončujú sa protihlukové steny a na mostoch sa vykonávajú statické a dynamické zaťažovacie skúšky," informovala nás o aktuálnom stave výstavby Eva Žgravčáková, vedúca odd. masmediálnej komunikácie v NDS.

Podarí sa teda spustiť spomínaný úsek?

"Áno, diaľničný úsek odovzdáme motoristom do konca roka 2020," dodala Eva Žgravčáková.

dialnica d3 cadca v

Nový asfaltový kryt vozovky za tunelom

Počas uplynulého víkendu sme mali tunel Horelica uzatvorený. Bolo to z dôvodu nového asfaltového povrchu.

"Obnova asfaltového krytu vozovky cesty I/11A sa vykonávala v staničení v km 414,300 - 415,500 (t. j. od križovatky s I/11B až po portál "Čadca" tunela Horelica) v rámci plánovaných opráv ciest prvej triedy po ukončení prác na stavbe D3 Čadca, Bukov-Svrčinovec. Práce pozostávali z výmeny tak obrusnej ako aj ložnej vrstvy vozovky, či obnovy vodorovného dopravného značenia," doplnila informáciu hovorkyňa NDS.

Čakajú nás ďalšie dopravné obmedzenia

Eva Žgravčáková: "Kvôli zabezpečeniu niektorých finálnych prác nevyhnutných pred spustením novovybudovaného úseku diaľnice D3 do prevádzky je potrebné počítať v priebehu nasledujúcich týždňov aj s ďalšími obmedzeniami, o ktorých budeme motoristickú verejnosť včas informovať."

Prečítajte si aj:

autor: redakcia
foto: NDS

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: