d3 cadcaPozrite si najnovšie video z výstavby D3 Čadca, Bukov – Svrčinovec, ktoré zverejnila Národná diaľničná spoločnosť. Výstavba kysuckej D3 napreduje, finalizujú sa protihlukové steny.

"Aktuálne sa na stavbe úseku D3 Čadca, Bukov – Svrčinovec dokončujú finálne vrstvy na telese diaľnice a montujú posledné metre protihlukových stien. Tie sú zrealizované už na 75 percent. Protihlukové steny budú mať po dokončení celkovú dĺžku 11 130 metrov. Následne zahájime práce na osadení zvislého a premenného dopravného značenia, namaľuje sa vodorovné dopravné značenie a odskúšame informačný systém diaľnice. Na výstavbe kysuckej D3 sa podieľa 250 pracovníkov," informuje Národná diaľničná spoločnosť.


Kysucká diaľnica v číslach

  • dĺžka stavby – 5 673 m
  • 19 mostov
  • 2 križovatky
  • 11 km protihlukových stien
  • 6 km oplotenia

Lepšie dopravné riešenie pre Kysuce

"V celom úseku D3 je v súčasnosti doprava vedená po existujúcich cestách prvej triedy, ktoré sú využívané aj medzištátnou prepravou. V časti novobudovanej D3 prechádza tranzit mestom Čadca a obcou Svrčinovec, čo znižuje plynulosť a rýchlosť dopravy, znehodnocuje životné prostredie nadmerným hlukom a znížená je aj bezpečnosť obyvateľov. Rozhodne lepším dopravným riešením pre túto oblasť bude sprejazdnenie D3 Čadca, Bukov – Svrčinovec. Diaľničný úsek odovzdáme motoristom do konca roka 2020," dodáva o prácach Národná diaľničná spoločnosť.


Vyvolané investície

Národná diaľničná spoločnosť informuje aj o tom, ako si vedenie trasy vyžiadalo aj množstvo vyvolaných investícií, akými sú preložky a rekonštrukcie existujúcich nadzemných a podzemných sietí, rekonštrukciu mosta na ceste prvej triedy či vybudovanie lávky pre peších ponad železnicu.

 

Autor: redakcia
Zdroj video: Národná diaľničná spoločnosť

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: