rekonstrukcia most radolaZhotoviteľ si prevzal stanovisko stavby I/11 Most Radoľa dňa 17.03.2022. Realizácia rekonštrukcie má začať začiatkom apríla.

Radoľský most ide do rekonštrukcie. Na začiatku uplynulého týždňa podpísala Slovenská správa ciest zmluvu o dielo. Už o štvrtok 17.03.2022 si zhotoviteľ prevzal stavenisko - namiesto pôvodne plánovaných 14 dní sa tak stalo za 3 dni.

"Na dnešnom stretnutí so zhotoviteľom a vedením Slovenskej správy ciest v Žiline sme sa dohodli, že v najbližších dňoch zorganizujem stretnutie všetkých kompetentných orgánov s cieľom nájsť riešenie, ktoré poskytne čo najmenej obmedzení pre vodičov a zároveň umožní stavbárom odovzdať zrekonštruovaný most v najkratšom možnom čase," povedal Jozel Mozol, poradca ministra dopravy pre región Kysuce.

Podľa informácií, ktoré poskytla Slovenská správa ciest sa rekonštrukcia začne začiatkom apríla 2022. Most je v zlom až havarijnom stave, podľa J. Mozola majú práce trvať cca 9 mesiacov.

rekonstrukcia most radola v

Oprava mosta v Kysuckom Lieskovci

Oprava bude prebiehať aj na moste v Kysuckom Lieskovci, práce by mali trvať cca 5 mesiacov. Slovenská správa ciest uvádza, že v týchto dňoch prebieha na oddelení VO súťaž na zhotoviteľa. 

Rekonštrukcia mosta v Kysuckom Lieskovci má byť rozdelená na dve etapy: prvou má byť ľavá strana v smere staničenia a trvať má 3 mesiace, v druhej etape sa má pracovať na pravej strane v smere staničenia na dobu približne 2 mesiacov.

Most v Kysuckom Lieskovci

Rekonštrukcie na ceste 1/11 ovplyvnia dopravu

Oba mosty sú v zlom až havarijnom stave a opravy sú nutné. Na jednej strane je oznámenie o rekonštrukciách dobrou správou, na druhej strane sa vodiči budú musieť pripraviť na ďalšie zdržania na ceste. Práce na moste v radoli budú prebiehať zarovno s prácami na privádzači v Kysuckom Novom Meste. Prečítajte si aké plány sú na ceste 1/11.

Prečítajte si aj:

autor: redakcia
foto: J. Mozol

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: