privadzac praceVčera 31.1.2022 sa začalo s prípravnými prácami na výstavbu diaľničného privádzača. Zhotoviteľ začal s odstraňovaním drevín nachádzajúcich sa na plánovanej trase výstavby.

Po 25 rokoch sa to začalo - týmito slovami sa prihovoril primátor Kysuckého Nového Mesta svojim občanom.

 praca privadzac1

 praca privadzac2

"V okolí motorestu Skalka bol od skorých ranných hodín počuť zvuk motorových píl. Tento ruch sprevádza pomaly sa rozbiehajúcu výstavbu diaľničného privádzača, ktorý by mal byť hotový do roku 2023, teda už budúci rok.
Momentálne sa konajú prípravné práce a verím, že budú pokračovať s takou vervou a energiou, s akou sme o privádzač celé roky bojovali." uviedol Marián Mihalda, primátor Kysuckého Nového Mesta.

 

prace privadzac knm


Diaľničný privádzač má odľahčiť preťaženú dopravnú situáciu na Kysuciach. Privádzač v Kysuckom Novom Meste síce úplne nevyrieši problematickú dopravnú situáciu, avšak je to prvý krok k dobudovaniu D3 na Kysuciach.
Privádzač spojí frekventovanú cestu prvej triedy I/11 smerujúcu do Čiech a Poľska s Kysuckým Novým Mestom a odľahčí tak problematickú križovatku v Radoli. Celá južná oblasť Kysuckého Nového Mesta sa práve prostredníctvom privádzača napojí na európsku diaľničnú sieť.

 privadzac

 

Autor: redakcia
foto: M. Mihalda, Ľ. Jánoška

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: