most kysucky lieskovecPredpokladá sa, že by rekonštrukcia mala trvať 5 mesiacov.

Na ceste 1/11 sa tento rok sa má opravovať ďalší most. V utorok 15.3. podpísala Slovenská správa ciest Zmluvu na rekonštrukciu mosta v Radoli. Krátko po tejto správe prichádza ďalšia o oprave druhého mosta, tentokrát v Kysuckom Lieskovci.

„Slovenská správa ciest vyhlásila v pondelok verejné obstarávanie na rekonštrukciu mostného objektu na ceste I/11 v Kysuckom Lieskovci. Ide o most ponad Lodniansky potok a k nemu priľahlú cestnú komunikáciu v celkovej dĺžke 168,73 metrov. Uchádzači môžu predkladať ponuky do začiatku apríla a následne bude prebiehať vyhodnocovanie ponúk. O ďalšom postupe vás budem následne informovať,“ hovorí Jozef Mozol, poradca ministra dopravy pre región Kysuce.

Dodáva, že predpokladaná hodnota zákazky je 515 461,61 € bez DPH a lehota výstavby je 5 mesiacov.

most kysucky lieskovec v

2 etapy výstavby

Rekonštrukcia mosta v Kysuckom Lieskovci má byť rozdelená na dve etapy: prvou má byť ľavá strana v smere staničenia a trvať má 3 mesiace, v druhej etape sa má pracovať na pravej strane v smere staničenia na dobu približne 2 mesiacov.

„Som rád, že aj z mojej pozície poradcu ministra môžem prispievať k zlepšovaniu stavu dopravnej infraštruktúry na Kysuciach. Je to beh na dlhé trate, ale prináša výsledky, ktoré pomôžu nášmu regiónu, pretože KYSUCE SI TO ZASLÚŽIA!“ uvádza J. Mozol.

Opravy mostov na ceste 1/11 ovplyvnia dopravu

Oznámenie rekonštrukcii mostov v Radoli a v Kysuckom Lieskovci je dobrou správou. Mosty sú v zlom až havarijnom stave a opravy sú nutné. Vodiči sa však budú musieť pripraviť na ďalšie zdržania na ceste.

Most v Radoli

Most v Radoli sa má opravovať cca 9 mesiacov, jeho rekonštrukcia bude prebiehať zarovno s prácami na výstavbe privádzača v Kysuckom Novom Meste. V súvislosti s opravou tohto mosta sa otvorila téma dočasnej cesty, ktorá by spájala Ochodnicu, Kysucký Lieskovec a Kysucké Nové Mesto.

Prečítajte si aké plány sú na ceste 1/11.

Prečítajte si aj:

autor: redakcia
foto: J. Mozol

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: