dialnicad3Diaľničiari upravili svoje priority. Včera v spravodajských novinách na TV Markíza odznel príspevok na margo priorít vo výstavbe diaľníc na Slovensku.

NDS priznala, že cestná doprava na Kysuciach je naozaj v kritickom stave a že počet automobilov v tomto úseku je enormný.
"Denné intenzity sú tam dosahované okolo 30 000 vozidiel a je tam veľký dopravný problém." informoval o zaťažení cca 30km úseku Ľubomír Palčák, šéf Výskumného ústavu dopravného.
Národná diaľničná taktiež priznala, že spustením obchvatu Čadca sa problémy s dopravou, ktoré sú teraz v okolí Čadce, presunú do Dolných Kysúc tak, ako na to stále upozorňuje iniciatíva D3preEurópu.

 dialnicad3 kysuce

Generálny riaditeľ NDS Juraj Tlapa v príspevku povedal: "To dopravné zaťaženie je tam tak vysoké, že to bude priorita. V tom je jasná zhoda."
Dialničiari tak upravili svoje priority a vyzdvihli dokončenie D3 na Kysuciach pred výstavbou diaľnice D1 z Bratislavy do Košíc.

Návšteva ministra dopravy Andreja Doležala 4.6.2020 na Kysuciach a tiež hodnotenie ministerstva financií Hodnota za peniaze, mohla byť strategická v ďalšom vývoji D3.

Mapa pripojenia Slovenska k diaľničnej sieti Európy:
 

mapa dialnice eu

Príspevok TV Markíza:

video dialnica

Prečítajte si aj:

Autor: redakcia
Foto: NDS

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: