bylinkova lekaren kornaPopri chodníku sú rozmiestnené zastávky s obrázkami a informáciami o liečivých účinkoch byliniek.

V Korni v uplynulých dňoch otvorili nový náučný turistický chodník, ktorý dostal názov Bylinková lekáreň. Prevedie vás osadami obce a popri vychádzke sa dozviete, v ktorých lokalitách si môžete nazbierať konkrétne bylinky.

11 zastávok s obrázkami a informáciami

Na chodníku je postavených 11 zastávok, ktoré obsahujú informácie o  liečivých účinkoch byliniek ako aj o tom, v akom období je vhodný ich zber. Turistický chodník vybudovali a zhotovili zamestnanci Obecného podniku Korňa, grafické spracovanie a informačné tabule vyhotovila Mária Ščuryová.

bylinkova lekaran chodnik korna 003

bylinkova lekaran chodnik korna 006

Starostka Marianna Bebčáková hovorí: "Samotný nápad zrealizovať v Korni ďalší náučný chodník bol môj. Som presvedčená, že nám v obci netreba vymýšľať nič nové, ale čerpať z toho čo tu máme a myslím, že naša obec Korňa je bohato obdarená prírodou. Snáď sa nám aj v budúcnosti bude dariť našu obec turisticky zviditeľňovať a robiť ju krajšou."

Chodník začína vo Vyšnej Korni

Turisticky chodník začína vo Vyšnej Korni vstupom do osady U Majtána, prechádza osadami Šľahorka a U Hrtúsov. Nad osadou Šľahorka je postavená nová oddychová lavička s bocianím hniezdom, odkiaľ sú výhľady na protiľahlé osady. Turistická trasa je nenáročná, vhodná pre rodiny s malými deťmi, dĺžka celkového okruhu je 5 km.

Slávnostné otvorenie chodníka zorganizovala starostka obce spolu s s pani riaditeľkou ZŠ, učiteľmi a deťmi druhého stupňa.

"Som rada, že sa mi v spolupráci s riaditeľkou, učiteľmi a žiakmi druhého stupňa ZŠ Korňa podarilo hneď v úvode nového školského roka spoločne zorganizovať otvorenie tohto náučného turistického chodníka. Nová turistická atrakcia bude slúžiť aj do budúcna slúžiť pre deti ZŠ, ktorý ju budú navštevovať v rámci hodín biológie a krúžku "Mladý bylinkár“, dodáva M. Bebčáková.

bylinkova lekaran korna 002

bylinkova lekaran korna 007

Korňa opäť turisticky obohatila nielen svoju obec, ale aj región Kysuce. Takže milí bylinkári – keď bude počasie priať, vyberte sa novým chodníkom. Popri návšteve si v obci môžete zakúpiť aj bylinkový čaj.

autor: redakcia
foto: obec Korňa

Prečítajte si aj:

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: