bylinkovy caj kysuceObec Korňa sa môže popýšiť opäť niečím novým – tentokrát je to suvenír v podobe bylinkového sypaného čaju.

V Korni si budete môcť zakúpiť originálny a suvenír - bylinkový sypaný čaj. Ako vznikol tento skvelý nápad?

Starostka obce Marianna Bebčáková hovorí: "Pri jednom z pracovných stretnutí s Petrom Kolembusom sme sa zarozprávali o tom, že je skvelé keď turista príde do nejakej destinácie a môže si odtiaľ odniesť suvenír, ktorý je typický pre danú oblasť a dokonca aj užitočný. Obec bude čoskoro inštalovať nový náučný turistický chodník pod názvom ,,Bylinková lekáreň“ a P. Kolembus na to zareagoval – a čo tak korňanský čaj?"

Bylinky sú zbierané na lúkach Korne a jej blízkom okolí

M. Bebčáková ďalej uvádza, že stačilo niekoľko stretnutí so skvelou bylinkárkou Martou Slávikovou a už boli na svete aj nápady aké druhy čaju budú v ponuke. Bylinky pre nich zbiera OZ Makov.

kysuce bylinkovy caj predaj 001

kysuce bylinkovy caj predaj 003

Čaj zakúpite v reštauračných a ubytovacích zariadeniach v obci

Turisti ale i miestni obyvatelia si budú môcť zakúpiť čajík v reštauračných a ubytovacích zariadeniach v obci. "Veľmi sa tešíme skvelému nápadu, ktorý určite osloví množstvo nadšencov, ktorí ho budú kupovať, propagovať našu obec ale i región Kysuce a zároveň blahodarné a liečivé účinky byliniek, budú prospešné pre ich organizmus," dodáva M. Bebčáková.

autor: redakcia
foto: obec Korňa

Prečítajte si aj:

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: