vcelnica kornaVčera sa konalo slávnostné prestrihnutie pásky, pre verejnosť bude včelnica sprístupnená od dňa 19.9.2021.

Včera 8.9.2021 sa v obci konala prvá aktivita projektu Včelnica Korňa - bolo ňou slávnostné prestrihnutie pásky s partnerom projektu - starostom obce Bíla Tomášom Kubačákom. Včelnica je vybudovaná v rámci cezhraničnej spolupráce s obcou Bíla.

Včelnicu požehnal dekan farnosti Richard Folučka a včelár p. Anton Sabela predniesol krátky seminár o včelárstve. O kultúrny program sa postarali deti zo ZŠ Korňa.

vcelnica korna 005

"Ďakujem všetkým, ktorí sa podieľali na výstavbe včelnice. Z lipového dreva vyhotovil sochu sv. Ambróza - patróna včelárov Jozef Chrenšč. Korňanský medovník je z domácej pekárskej dielne manželov Mlkvíkovcov, stavebné práce bravúrne odviedla stavebná firma bratov Odrobiňakovcov, brožúru zhotovili M. Ščuryová a Ľ. Podoláková, pútač pri hlavnej ceste je od Stanislava Mikovčáka a samozrejme pomocnú ruku priložili pracovníci obce. Na toto všetko sa môžete tešiť," informuje starostka obce Korňa Marianna Bebčáková. Sochár Stanislav Mikovčák ocenil príjemnú atmosféru na podujatí a spomenul, že včelnica bude mať význam pre deti.

vcelnica korna 001

Poďte na slávnostné otvorenie včelnice pre verejnosť

M. Bebčáková pozýva všetkých záujemcov na otvorenie včelnice pre verejnosť: "Pre verejnosť bude včelnica sprístupnená od dňa 19.9.2021. V čase od 13:00-15:00 včelár p. Sabela urobí prehliadku včelnice pre všetkých VÁS, ktorí budete mať záujem. Včelnica bude slúžiť na konanie prednášok pre deti aj dospelých podľa vášho záujmu."

Prečítajte si aj:

autor: redakcia
foto: obec Korňa

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: