korna lavickaVyhliadková lavička s knihobúdkou sú dielom domácich majstrov z Obecného podniku Korňa.

Obec Korňa sa môže pochváliť ďalšou unikátnou novinkou zaujímavou nielen pre turistov, ale i domácich obyvateľov – je ňou veľká vyhliadková lavička.

korna lavicka v
„Veľká vyhliadková lavička s knihobúdkou pochádzajú z dielne domácich majstrov z Obecného podniku Korňa.  Na jej výrobu použili 1,2m3 reziva z červeného smreku.  Vrelo odporúčame pre rodiny s deťmi, jednoduchá túra  trvá cca 20 minút,“ hovorí o novinke starostka obce Marianna Bebčáková.

lavicka v korni

Lavička ponúka jedinečné výhľady na celú dolinu Korne, jej roztrúsené osady – Šľahorka, Malíkovci, Varmusovci, Muchovci, U Študenta, U Chylov, ale i na vrcholy Bobku, Solisko, Čupeľ, Romanka, Zlámaná, Vysoká, Veľká Rača...

vyhlady 1 

vyhlady 2 

Osady v Korni

Ako sa dostanete k lavičke?

K vyhliadkovej lavičke sa dostanete len pešo. Autá si môžete zaparkovať na parkovisku pri pastoračnom centre a odtiaľ sa vybrať po asfaltovej ceste až do osady U Korduliakov - odtiaľ vedie lesná cestička až k vyhliadkovej lavičke.

V osade U Korduliakov nie je miesto pre parkovanie, je tam úzka cesta a súkromné dvory. Obec Korňa preto žiada všetkých návštevníkov, aby rešpektovali ľudí žijúcich v osade.

korna lavicka v2

Lavičku osadili aj v Skalitom

V Skalitom nájdete najväčšiu lavičku na Slovensku, v uplynulých dňoch ju osadili na vrchole kopca Trojak - Kykuľa 845 m. n. m

skalite lavicka trojak

autor: redakcia
foto: obec Korňa, R. Jakuš, obec Skalité

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: