magistrala bezkySme radi, že aj tento rok sú podmienky na bežecké lyžovanie priaznivé. K tomu strojovo upravené trate po celých Kysuciach vrátane Beskydsko-Javorníckej magistrály.

Pre priaznivcov bežkovania možno v trošku náročnejšom teréne nie len po rovinke, je opäť upravená trasa od hotela Husárik až po Petránky. Svoje auto si môžete zaparkovať pri hoteli Husárik odkiaľ vyrazíte smerom na Zákopčie. 

Podľa našich informácii nasledujúci týždeň budú v úprave trasy pokračovať a pripravia ďalšiu časť trasy až po Melocík.
Návštevníci si tak budú môcť vychutnať celú Beskydsko-Javornícku magistrálu.
Prajeme skvelý zážitok z magistrály...

O úpravu na Beskydsko-Javorníckej magistrály sa stará OZ Husárik v spolupráci so Žilinským samosprávnym krajom.

Upravené trasy sú aj v ďalších častiach Kysúc

K 29.1.2022 boli pripravené trasy

Obec Korňa hlási dnes 29.1.2022 čerstvo upravenú bežkársku stopu o dĺžke 6,5km vo Vyšnej Korni - v smere do osady U Maty - ponad osadu Sobčákovci. O úpravu sa postarali Hasiči z Korňe.

Skalité: V týchto dňoch nám pani zima praje a preto všetkých priaznivcov zimných športov pozývame na upravené a osvetlené športoviská v našej obci:

1. Verejné klzisko v centre obce za zdravotným strediskom do 21:00
2. Verejný bežecký areál v SKI Skalité Serafínov do 21:00 K dispozícií: Parkovanie, osvetlenie, lavičky (altánok).

sklalite - bezky

Bystrická lyžiarska magistrála: obľúbená bežecká trasa po trase Bystrickej cyklomagistrály. Krásno nad Kysucou - Nová Bystrica; zároveň aj trasa cyklomagistrály na úseku: OŠČADNINCA - KRÁSNO NAD KYSUCOU - DUNAJOV

Mesto Čadca: Dobrovoľníci s podporou Občianskeho združenia Čadečka v pohybe pravidelne upravujú trať v mestskej časti Čadečka. Základný okruh má 7 km, Bukovský okruh 12,5 km. Je možné parkovať až na troch parkoviskách; hlavným východiskovým a orientačným bodom je Krčma múzeum.

V Starej Bystrici je okrem magistrály pre Vás pripravený aj bežecký okruh na “dedinskom poli” od Tréningového centra Potôčky po časť Královia. 

s bystrica trasa

Oščadnica: upravená trať Oščadnica - Nižný koniec ("betonárka", záhradníctvo) smerom ku rozhľadni Pod Kalinovým vrchom, cez Úpratiská ku chatám na Veľkej Rači a tiež trať Kysucká galéria smerom na Dielnice - Čadečku a Podjavorské s odbočením na Breziny

autor: redakcia
foto: OZ Husárik, Skalité, Stará Bystrica

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: