zjazdovky snowparadiseOteplenie v uplynulých dňoch spôsobilo, že sa musia uzatvoriť niektoré zjazdovky v kysuckých strediskách.

Oteplenie, ktoré sme zaznamenali v uplynulých dňoch pre lyžiarske strediská neveštilo nič dobré, niektoré preto pristúpili k uzatvoreniu istých zjazdoviek. Strediská môžu v súčasnosti fungovať v režime OP - vstup majú len očkovaní a tí, ktoré prekonali covid-19.

Stredisko SKI Makov uzatvorené od 1.1.2022

Stredisko SKI Makov svoje brány uzatvorilo v sobotu 1.1.2022. Priaznivcom lyžovania však odkazuje, že sa v prípade priaznivých podmienok opäť otvorí 6.1.2022. Večerné lyžovanie je do odvolania zrušené.


Snowparadise Veľká Rača uzatvára niektoré zjazdovky

"Z dôvodu nepriaznivých snehových podmienok sme nútení pozastaviť prevádzku vybraných zjazdoviek. Plusové teploty posledných dní sa podpísali na kvalite snehu na našich zjazdovkách. Žiaľ, po výraznom oteplení sa na nich nachádzajú miesta, ktoré nie sú bezpečné na lyžovanie a z toho dôvodu sme sa rozhodli nasledovne:

  • Do odvolania je pozastavená prevádzka lanovej dráhy TELEMIX na Lalíkoch. Taktiež budú mimo prevádzky všetky zjazdovky v lokalite Lalíky a Marguška.
  • V lokalite Dedovka sú dobré podmienky len na zjazdovke Košariská I., preto do odvolania bude v prevádzke len táto. Ostatné zjazdovky – Košariská II. a Hladká budú taktiež uzatvorené pre nepriaznivé snehové podmienky.

O večernom lyžovaní vás budeme informovať na našich sociálnych sieťach formou príbehu. AKCIA – K všetkým denným lístkom vám do stredy 5.1.2022 (vrátane) darujeme bobovú dráhu NEOBMEDZENE GRÁTIS! Prosíme našich návštevníkov, aby z dôvodu bezpečnosti uzatvorené lyžiarske trate nevyužívali," informuje stredisko.

Aktuálne info o zjazdovkách nájdete tu >>


Športcentrum Oščadnica má stále dobré podmienky

Zo strediska Športcentrum Oščadnica informujú, že je síce večerné lyžovanie od 1.1.2022 zrušené, no podmienky pre lyžovanie sú naďalej dobré. 

autor: redakcia
foto: Snowparadise Veľká Rača

 

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: