c bezky04Na Kysuciach zavládla pravá, nefalšovaná zima s peknou nádielkou snehu a mínusovými teplotami. Zdá sa, že zimné počasie bude pretrvávať aj v ďalších dňoch, preto priaznivcov bežkovania určite poteší upravená stopa na Bystrickej cyklomagistrále, ale aj ďalších miestach na Kysuciach.

Nadšenci bežkovania pozor, máte pripravené obľúbené trasy: Bystrickú magistrálu a tiež trasu Dunajov - Oščadnica, KNM, Bukov...

Nadšencom bežeckého lyžovania oznamujeme, že na Bystrickej cyklotrase od Krásna nad Kysucou až po Novú Bystricu je pripravená bežecká stopa.
Strojovo upravená bežkárska stopa je aj na úseku cyklotrasy do Dunajova a Oščadnice. Ďalej máme upravený Bukovský okruh a tiež čerstvo upravená stopa v Kysuckom Novom Meste, kde je pripravených pre Vás viac ako 10 km bežkárskej trate. Samotná trať začína na Kamencoch a pokračuje až ku Kysuckému Lieskovcu. Takže dnes veľa z nás strávi Štefana v prírode. 

Všetci nadšenci tohto športu môžu prísť vyskúšať tieto úseky. 

Týmto by sme chceli poprosiť peších návštevníkov, aby neničili túto trasu a tiež nenechávali behať svojich psíkov voľne po upravenej trase. Ďakujeme za pochopenie a bežkovaniu zdar!

Ak máte nejaký ďalší tip na upravenú trasu, dajte nám vedieť, radi doplníme. 

Autor: redakcia

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: