lavka kysuceCyklochodník zo Žarca do Krásna nad Kysucou určený pre MTB cyklistov sa stáva reálnym zámerom.

 

O stave projektu cyklochodníka Strieborná Kysuca sme vás informovali v minulom článku. Keďže nasledujúci rok nemá význam vyvíjať aktivitu v tomto projekte a vytvoril sa nám priestor, rozhodli sme sa ako organizácia OCR Kysuce nečakať so založenými rukami a téme cyklochodníkov sa venovať aktívne ďalej.

MTB cyklochodník Čadca Krásno nad Kysucou s nevšednou atrakciou

Na vyplnenie času sme sa rozhodli spoločne s pánom primátorom Krásna nad Kysucou p. Grapom pustiť do nového projektu prepojenia Čadce a Krásna nad Kysucou cyklochodníkom od sídliska Žarec po lesnej ceste až do osady U Gavlasa a následne do Krásna nad Kysucou. Súčasťou tohto MTB cyklochodníka by mala byť aj vysutá lávka o dĺžke 60m a výške až 10 m na prepojenie nepriaznivého geologického členenia. Príprava tohto projektu bola odsúhlasená členmi na Valnom zhromaždení OCR Kysuce konaného 11.12.2019. V súčasnosti sa na príprave už aktívne pracuje.

lavka kysuce


Cyklotrasa ktorá bude začínať na Štefánikovej ulici (sídlisko Žarec) po lesnej ceste smer osada U Gavlasa v katastri Krásno nad Kysucou a po panelovej ceste do Krásna nad Kysucou kde sa v Časti Struhy napojí na jestvujúcu cyklotrasu Dunajov-Oščadnica.

Cyklotrasa sa skladá z troch úsekov:

1. 4,6 km Štefániková ulica Čadca po lesnej ceste (kombinácia asfalt, štrk, panel) na konečnú lesnej cesty.
2. 1,3 km novovybudovaná časť cyklotrasy povrch štrk prepojený vysutou lávkou po osadu U Gavlasa
3. 2,1 km od Osady U Gavlasa po cyklotrasu v Krásne nad Kysucou - jestvujúcu panelová cesta. Cca 400m bude treba doplniť panelmi.

bystricka dolinaZ miesta lávky bude nádherný pohľad na Bystrickú dolinu

Autor: Radovan Jakuš, OCR Kysuce

foto: ilustračné, redakcia

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: