cyklochodnik cadca vystavba 2019 004Vo februári minulého roka sme vás v článku "V meste Čadca sa vybuduje prvý cyklochodník" informovali o pripravovanom projekte cyklochodníka v meste Čadca, kde jeho realizácia sa mala začať už na jar tohto roka.

V týchto dňoch, aj keď s oneskorením, sa už naozaj začalo s prácami a jeho samotnou realizáciou.
Chodník má slúžiť hlavne občanom využívajúcim cyklistickú prepravu napríklad do práce na zvýšenie bezpečnosti a tiež aby sa týmto zrýchlila doprava v meste. 

Momentálne sa pracuje na dvoch miestach a to v parku na Hviezdoslavovej ulici na nábreží Kysuce, kde sa upravuje a rozširuje pôvodný chodník a na opačnom konci mesta na ulici Andreja Hlinku smerom na Horelicu.

Ako uviedol na sociálnych sieťach primátor mesta Čadca Milan Gura: "Získali sme 760 tisíc eur, ktoré budú preinvestované v meste v rámci prvých dvoch etáp. Začíname od Sihelníka, kde dôjde k rozšíreniu a k skvalitneniu jestvujúcich chodníkov v dĺžke takmer 3 km. Chodník bude pokračovať popred Kysuckú nemocnicu v Čadci až po Makovskú zastávku, kde sa bude prechádzať na druhú stranu na nábrežie, kde sa plánujú vytvoriť nová komunikácia. V tomto úseku sa cyklochodník napojí na jednu a druhú časť parku a skončí pri Kysuckom múzeu. Druhá etapa by mala vyviesť cyklochodník z Čadce druhou stranou na Horelicu. Tretia etapa hovorí o smelom pláne až do Oščadnice, tá je momentálne predložená a čakáme či bude úspešná"

Prečítajte si aj: V meste Čadca sa vybuduje prvý cyklochodník

Autor: Redakcia
Foto: R.Jakuš a J.Kolembusová

 

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: