kysuce zaockovanost mapaÚnia miest Slovenska (ÚMS) sprístupnila nový informačný portál o miere zaočkovanosti proti ochoreniu COVID-19 za jednotlivé okresy, mestá a obce.

Prehľad o zaočkovanosti podľa jednotlivých miest a obcí je spracovaný na základe údajov o zaočkovaných, ktoré má k dispozícii NCZI. Údaje sú spracované podľa adresy trvalého bydliska a PSČ, v prípadoch, kedy nebolo možné získať adresu trvalého bydliska, sú spracované podľa adresy uvedenej pri registrácii na očkovanie.

Údaje sa aktualizujú v pravidelných intervaloch raz za týždeň. Táto stránka vznikla ako iniciatívny projekt Únie miest Slovenska a Banskobystrického samosprávneho kraja v rámci platformy pre otvorené dáta o.z. ALVARIA na základe spolupráce s Inštitútom zdravotných analýz MZ SR.

Rozdiely v zaočkovanosti v rámci regiónu

Na základe údajov môžeme vidieť veľký rozdiel v zaočkovanosti: západnejšie obce ako Vysoká nad Kysucou a Makov majú zaočkovanosť 45%, Podvysoká 44,9%, Raková 42%, Olešná 40,4%. Nízku zaočkovanosť naopak vidíme v obci Radôstka s 24,4% alebo v Novej Bystrici s 25%.

Kliknutím na obrázok nižšie sa vám mapa otvorí v novom okne

Pre najrýchlejšie vyhľadanie konkrétnej obce použite prosím okno “Vyhľadať obec”.

kysuce zaockovanost mapa v

Prečítajte si aj:

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: