covid uvolnenie opatreni podujatiaRušia sa pandemické obmedzenia na hromadných podujatiach i obmedzenia prevádzkových hodín. Respirátor je naďalej povinný.

V stredu 9.3.2022 rozhodla vláda o zrušení obmedzení na hromadných podujatiach i obmedzení prevádzkových hodín. Pre všetky hromadné podujatia platí režim základ - do divadla, do kina, do múzea, galérie, knižnice alebo na výstavu, na kar, svadbu či večierok môžu všetci. Režim základ platí aj pre športové podujatia, tréningy, fitness, wellness, aquaparky, kúpele, umelé vodné plochy, ďalej všetky neesenciálne obchody a služby a reštaurácie.

Ruší sa aj povinný RT-PCR test po prílete na Slovensko z niektorých destinácií.

Respirátor FFP2 zostáva stále povinný v interiéroch, v exteriéroch na hromadných podujatiach, ale aj pri stretávaní sa cudzích osôb vo vzdialenosti menšej ako dva metre.

Uvoľnenie opatrení od 14.3.2022

  • Zrušenie kapacitných obmedzení (hromadné podujatia, športové súťaže, fitnes, wellness, aquapark)
  • Zrušenie obmedzenia prevádzkových hodín
  • Výnimka z respirátorov pre moderátorov v TV a pre vystupujúcich na tlačových konferenciách
  • Zrušenie povinného PCR pri prílete na Slovensko

Zrušenie antigénového testovania v nemocniciach za päť eur

V nemocniciach sa má zrušiť antigénové testovanie za päť eur za účelom regulácie ceny testovania. Ministerstvo zdravotníctva informovalo, že od februára platí na Slovensku režim základ a nie je preto potrebné preukazovať sa negatívnym testom na ochorenie COVID-19. Podľa rezortu teda nie je nutná regulácia ceny testovania prostredníctvom štátom dotovaného manipulačného päťeurového poplatku.

Pri otázke fungovania MOM povedal minister V. Lengvarský: „Väčšina MOM-iek je na komerčnej báze, to znamená, že pokiaľ to bude zaujímavé pre poskytovateľov, tak tam ostanú, pokiaľ nie, tak skončia na základe ekonomickej neefektívnosti.“

autor: redakcia
foto: pexels.com

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: