Práce na moste v Kysuckom Lieskovci sa začali, rekonštrukcia má prebehnúť v dvoch etapách.

Od včera 21.6.2022 sa začala rekonštrukcia na moste v Kysuckom Lieskovci. Zdržanie na ceste je cca 15-20 minút.2 etapy výstavby

  • 1. etapa - Počas prvého dva a pol mesiaca sa bude rekonštruovať  jedna tretina mostného objektu, doprava bude vedená v oboch smeroch v dvoch tretinách mosta za zníženej rýchlosti.
  • 2. etapa - Približne od septembra do polovice novembra je na pláne rekonštrukcia zostávajúcich dvoch tretín mostného objektu, doprava bude vedená v polovičnom profile po už opravenej časti a dopravu budú usmerňovať semafory

lieskovec rekonstrukcia most

Jozef Mozol, poradca ministra dopravy pre región Kysuce informuje o rekonštrukcii: "Zhotoviteľské práce bude vykonávať spoločnosť STRABAG a cena diela je 551 135,61 eur.

Lehota výstavby sa predpokladá na 5 mesiacov od odovzdania staveniska, most by mal byť kompletne zrekonštruovaný ešte v tomto roku.

V rámci rekonštrukcie sa opraví horná stavba mosta, nosníky sa spevnia spriahajúcou doskou, urobí sa nová izolácia, rímsy, zábradlia a položí sa nový asfaltový koberec."

autor: redakcia
foto: J. MozolPrečítajte si aj:

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: