stavba dialnicny privadzacDiaľničný privádzač prepojí cestu I/11, budúcu diaľnicu D3, cestu III/2095 a miestnu komunikáciu pri priemyselnom závode v Kysuckom Novom Meste.

V súčasnosti sa na stavbe privádzača D3 Žilina, Brodno – Kysucké Nové Mesto pripravuje výstavba dvoch trvalých mostov. Na stavenisku je podľa hovorkyne Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) Evy Žgravčákovej namontovaný dočasný most cez rieku Kysuca, ktorý bude slúžiť pracovníkom na prechod z cesty I/11.

Predpokladaný termín sprejazdnenia úseku je december 2023

"V súčasnosti pracujeme napríklad na prekládke a úprave inžinierskych sietí (preložky plynu, vodovodu, kanalizácie, telekomunikačné preložky). Pri jednom z mostov po zaťažovacích skúškach skúšobných pilót aktuálne realizujeme tie ostré. Skúšobné pilóty využívame na overenie výpočtových predpokladov v projektovej dokumentácii. Odskúšame na nich tlak či ťah a podľa nameraných hodnôt potom projektant potvrdí realizáciu všetkých pilót alebo upraví ich rozmery tak, aby v konečnom dôsledku dokázali splniť požadované únosnosti.

stavba dialnicny privadzac v2

Pri druhom moste robíme na štetovnicovej ohrádzke pre základ tretieho piliera. Na stavenisku D3 Žilina, Brodno – Kysucké Nové Mesto, privádzač máme tiež už zmontovaný dočasný most cez rieku Kysuca, aby sa pracovníci vedeli dostať na stavbu z cesty I/11. Ďalšou z prác, ktoré aktuálne vykonávame je úprava pláne," hovorí E. Žgravčáková.

Ďalej uvádza, že nasledovať bude samotná výstavba dvoch trvalých mostov, cestného telesa, ďalej realizácia vozovky, zárubných a oporných múrov a protihlukových stien. Predpokladaný termín sprejazdnenia úseku je december 2023.

stavba dialnicny privadzac v

Diaľničný privádzač má čiastočne odľahčiť vyťaženú cestu I/11 

Diaľničný privádzač čiastočne má odľahčiť vyťaženú cestu I/11 zo Žiliny do Kysuckého Nového Mesta a pomôcť Kysučanom dostať sa rýchlejšie do Žiliny či do blízkeho priemyselného parku. Privádzač prepojí cestu I/11, budúcu diaľnicu D3, cestu III/2095 a miestnu komunikáciu pri priemyselnom závode v Kysuckom Novom Meste. Celková dĺžka stavby je takmer 1,4 kilometra. Zmluvná cena výstavby je zhruba 13,7 milióna eur bez DPH.

autor: redakcia

Prečítajte si aj:

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: