marek cyprich mojnabytok

Už niekoľko rokov úspešne predáva online nábytok a ako hovorí: "Je to úspech celej firmy TrueOne, nielen môj." 

Marek, my sa poznáme cca 12 rokov a boli sme pri zrode tvojho projektu omega-nabytok.sk, a tiež projektu mojnabytok.sk. Aké boli tvoje začiatky? Ako na to celé spomínaš?

Na začiatku zhruba pred 12 rokmi to bol projekt omega-nábytok, ktorý sme riešili u teba a dlhodobo to pokračovalo. Časom prišli aj nejaké predajne u nás na Kysuciach. Teraz ťaháme niekoľko projektov ako omega-nabytok.sk, mojnabytok.sk, mujnabytek.cz. Kamenné predajne teraz už nemáme, ale venujeme sa na 100 % internetovému predaju.

Ste kysucká firma, ale Kysučania vás až tak dobre nepoznajú. Za posledné roky ste sa pekne vyšvihli, máte viac ako 5000 m² skladovej plochy. Čím si to vysvetľuješ? Je to neustálou prácou?

Určite si to vysvetľujem drinou. Je to hlavne o nás všetkých a teda celej firme TrueOne. Sú to naši zamestnanci, spolu ťaháme a posúvame naše projekty ďalej.

mojnabytok doprava

Ako si vyberáte dodávateľov? Je potrebné garantovať kvalitu, prípadne inakosť sortimentu.

Dodávateľov si vyberáme zvyčajne tak, že ideme na výstavy nábytku, rozprávame sa osobne s dodávateľom, vytipujeme si sortiment a skontrolujeme všetky normy, či to všetko uvedený nábytok spĺňa tak ako má, a či je správne vypracovanie. Následne, ak je všetko v poriadku, ide tovar do predaja.

Na Kysuciach máme celkom slušné portfólio úspešných internetových obchodov. Prečo to tak podľa teba je?

Ťažko povedať. Hlavne si myslím, že každý, kto je úspešný, musí byť aj poriadne usilovný a ísť si za svojím cieľom.

Ustáť rast v obrovskej konkurencii, kde prichádzajú veľkí hráči aj zo zahraničia nie je jednoduché. Pociťujete tlak a je vysoký? Aké ťažké je predávať v dnešnej dobe nábytok cez internet?

marek2

V tejto dobe je dosť náročné predávať nábytok cez internet. Tak ako si spomínal, prichádzajú veľké firmy zo zahraničia, ktoré chcú preraziť s predajom na Slovensku. Naša firma sa pýši tým, že máme dobré služby, tovar a hlavne dobré referencie od zákazníkov. Tovar zákazníkovi dovezie náš šofér, vieme nábytok vyniesť, poskladať, odviesť starý nábytok. Čiže ponúkame aj služby, ktoré konkurencia nemá. Máme skvelú infolinku, dievčatá na infolinke vedia poradiť a odpovedať na všetky otázky týkajúce sa nábytku .

Vstúpili ste aj na český trh. Ako to vyzerá z vášho pohľadu u našich susedov? Ste tam úspešní?

Máš pravdu, vstúpili sme aj na český trh. Je to celkom zaujímavé. Česi sú napríklad iní vo výbere nábytku a v ponúkaných službách. Preferujú trošku iný sortiment a ponuku. Pôvodne sme si mysleli, že to bude kópia Môjnábytku. Prišli sme na to, že v Čechách nefunguje to čo fungovalo na Slovensku a museli sme na to reagovať.

Aký vidíte rozdiel?

Vidieť to najmä pri výbere tovaru a dizajne.

Na Kysuciach si asi taký známy ako v Bratislave, či kdekoľvek na celom Slovensku alebo možno aj v Prahe. Kysučania možno ani nevedia, že je tu takáto úspešná firma. Dokonca možno nevedia ani to, že si môžu ten nábytok odobrať priamo v sklade.

Samozrejme, ľudia si k nám môžu prísť vyzdvihnúť nábytok do skladu, ale keďže nemáme klasickú kamennú predajňu, nemôžu vidieť nábytok reálne, rozložený ako v showroome. Ale tým, že máme dobré služby, máme aj dovoz tovaru od 500 € zadarmo. Nemajú preto dôvod riešiť i vlastný odvoz a osobne. Pokiaľ však klient chce, môže prísť k nám na firmu, porozprávame sa s ním, skúsime si upresniť a ujasniť jeho predstavu, zistiť aké má preferencie. Následne mu dokážeme aj lepšie poradiť, ktorý typ tovaru by bol preňho najvhodnejší.

Predpokladám, že chcete, aby vás aj Kysučania vnímali a poznali.

Určite, chceme byť bližšie k zákazníkom, chceme priniesť náš tovar do každej domácnosti. Veď kde inde ako doma sa chcú cítiť najlepšie. Chceme, aby sa ľudia cítili komfortne a preto im radi poradíme pri výbere.

Spomínal si, že ťa podnikanie vyťažuje naplno. Aké máš koníčky? Čomu sa venuješ, keď ti ostane voľný čas?

Práce je vždy toľko, že by som v nej mohol stráviť čas od rána do večera. Momentálne sa vo voľnom čase venujem najmä rodine. Občas si rád vyvetrám hlavu na bicykli, či na prechádzkach. 

Ďakujem za rozhovor a prajem veľa ďalších úspechov. 

Aj ja ďakujem a týmto by som chcel poďakovať našim zákazníkom za to, že si nás našli a tiež našim zamestnancom vo firme TrueOne. 

Redakcia

Prečítajte si aj:

 

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: