radola most0Most v Radoli bol priam v katastrofálnom stave. Cestári si dávali na čas a s opravou začali v hodine dvanástej. Práce však napredujú a poznáme predpokladaný termín dokončenia.

Radoľský most poznajú na celom Slovensku. Je to ukážkový príklad problémov, ktoré Slovensko sprevádza už desiatky rokov. Roky podfinancovaná Slovenská správa ciest nemôže pracovať systematicky. Chýbajú peniaze. Tak sa stalo, že mnohé naše mosty sa dostali až do havarijného stavu. Most v Radoli je jeden z najdôležitejších slovenských mostov u nás. Ak by došlo k najhoršiemu, ekonomické straty by boli obrovské.

Pozrite si, v akom stave bol most tesne pred rekonštrukciou:


Minulý rok začali s rekonštrukciou


Konečne minulý rok došlo k realizácii jeho opravy. Najskôr mali práce začať ešte na jar. Aj tu nastali zmätky a komplikácie. Firma, ktorá mala opravu realizovať sa dostala do problémov a nakoniec ani s výstavbou nezačala. V regióne doslova vznikla panika, vytváral sa krízový štáb. Nakoniec práce na moste Radoli začali 5.9.2022.

Zdá sa, že teraz výstavba napreduje podľa plánov. Dopravné obmedzenie nie je zatiaľ veľké. (Najväčší problém dopravy na Kysuciach, križovatka, je o pár metrov ďalej)
O priebehu nás informoval Ing. Hudec zo Slovenskej správy ciest: „Pracovalo sa aj čiastočne aj v zimných mesiacoch, realizácia prechodových oblastí, kanalizácia, spriahajúca doska, odvodnenie. Ďalej to boli krajnice, mostné závery, pečatenie, schodiska, chodník“

Nás však zaujímal najviac predpokladaný termín dokončenia opravy mosta. Ing. Hudec upresnil, že predpoklad dokončenia je august 2023.

 

Môže vás tiež zaujať: 

Autor: redakcia
Foto: redakcia, Ľ. Jánoška

 

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: