most priepus krasnoV dohľadnej dobe sa pripravuje úplná uzávera cesty v Krásne nad Kysucou v mestskej časti u Blažkov.

Mestský úrad v Krásne nad Kysucou oznamuje občanom: "Z dôvodu prestavby priepustu (Prašivý most - viď. mapa č.1) na ceste III/2017 v mestskej časti Blažkov dôjde v tejto časti k úplnej uzávierke cesty III/2017. Obchádzka bude možná len cez Skačkov." 

Podľa našich informácií uzávierka potrvá od pondelka 17. apríla 2023 do nedele 16. júla 2023 teda na tri mesiace. Pre peších a cyklistov bude prechod umožnený.

Podľa slov zástupcov mesta: "Opravu nie je možné robiť v polovičnom profile, keďže ide o kamenný most - priepust, ktorý je značne poškodený. Po odstránení polovice by po statickej stránke pravdepodobne v jednom jazdnom pruhu neuniesol záťaž automobilov a s veľkou pravdepodobnosťou by došlo k zrúteniu." 

Pripomíname, že sa nejedná o veľký kamenný most ale o menší most - priepust hneď na začiatku mestskej časti od Krásna.   

Autobusová doprava

Autobusy budú premávať len z dočasne vytvorenej zastávky na odstavnej ploche na Žilinskej ceste pri odbočke na cestu I/11 a z autobusovej zastávky U Drozdov. 
O začatí rekonštrukcie vás budeme ešte informovať.

Červená čiara znázorňuje miesto uzávierky, nachádza sa pod prvým domom pri vstupe do Blažkova od Krásna. Tlačítkami +- mapu priblížite/oddialite.

Autor: redakcia
Foto: Krásno nad Kysucou

 

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: