most radola rekonstrukciaNa ceste I/11 je premávka v tomto úseku usmernená dopravným značením.

Práce na moste Radoli začali 5.9.2022. Podľa aktuálnych fotografií sa začalo s búraním mosta.

Dlhoočakávaná oprava mosta

Práce mali začať už na jar, no pôvodná firma na stavbu nenastúpila. Nasledovala opätovné vyhlásenie verejnej súťaže na nového zhotoviteľa, v ktorej uspela spoločnosť STRABAG, s.r.o. Zhotoviteľ nastúpil na stavbu 5.9.2022, podľa zmluvy sa ukončenie výstavby predpokladá do 8 mesiacov od odovzdania staveniska. Do tejto lehoty však nie sú započítané zimné mesiace - zimné obdobie je obdobie od 01.12. príslušného kalendárneho roka do 1.3. nasledujúceho kalendárneho roka. Práce na moste teda môžu trvať do začiatku leta 2023.

most radola 002

most radola 003

Mostný objekt v Radoli je zaradený do kategórie 6 - znamená to, že je vo veľmi zlom technickom stave, mosty v kategórii 7 sa úplne uzatvárajú. Rekonštruovať sa má horná a spodná stavba objektu a mali by sa obnoviť jeho úžitkové a technické vlastnosti.

Komplikovaná situácia v doprave

Vodiči musia v úseku pri moste v Radoli každý deň rátať zo držaním aj kolónami, premávka bude niekoľko mesiacov obmedzená. Pracuje sa aj na obchádzkovej trase smerom cez Turzovku - Semeteš a Veľké Rovné: v úseku Podvysoká - Turzovku aj vo Veľkom Rovnom sa opravuje cesta. Rekonštrukcie prebiehajú aj v úseku Belá - Žilina.

autor: redakcia
foto: Ľ. Jánoška

Prečítajte si aj:

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: