semetes cesta oprava3Opäť sa rozbiehajú práce po zimnej prestávke. V plnom prúde sa pracuje na ceste Turzovka – Semeteš, ktorá je spojnicou medzi Horným Považím a Kysucami.

Viac ako 4-kilometrový úsek cesty v časti Turzovka - Semeteš nazývaný aj ako "tankodrom" sa konečne dočká dokončenia opravy.

Po schválení financií župa zabezpečila súťaž na projektovú dokumentáciu a na dodávateľa stavby. Začiatok realizácie sa viackrát posúval kvôli povinným kontrolám Riadiaceho orgánu ministerstva, tie trvali takmer pol roka. Koncom augusta 2019 boli doručené výsledky a až po nich sa mohla podpísať zmluva so zhotoviteľom, odovzdalo sa stanovisko a následne sa s opravou mohlo začať. Na ceste sa pracuje v troch etapách. S opravou sa začalo ešte minulý rok a cesta by sa mala dokončiť v tomto roku.

V novembri sme vás tiež informovali o komplikáciách pri oprave danej cesty. Celkové práce sa značne sťažovali a to nepriaznivým vplyvom spodnej vody. Výrony spodných vôd a podmáčané podložie vozovky museli riešiť odborníci, ktorí hľadali vhodné technické riešenie.

oprave cesty semetes v

 

Prečítajte si aj:

- Rekonštrukcia cesty na Semeteši sa pripravuje

- Oprava cesty Turzovka - Semeteš sa začala

- Oprava cesty cez Semeteš sa komplikuje, jednou z príčin je spodná voda

"Oprava tohto úseku bola nevyhnutná a obyvatelia okolitých obcí na ňu čakali už dlho. Verím, že modernizácia prispeje k výraznému zlepšeniu komfortu aj bezpečnosti vodičov," uviedla na sociálnej sieti županka Žilinského samosprávneho kraja Erika Jurinová.

Autor: redakcia
Foto: ŽSK

 

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: