cesta turzovkaViacerí z našich čitateľov reagovali na článok „Župa bude opravovať ďalšie cesty na Kysuciach“ a pýtali ste sa, ako je to s úsekom Turzovka – Semeteš, ktorú na sociálnych sieťach mnohí označili ako „tankodrom“

 

Vo zverejnenom pláne na rekonštrukciu ciest a mostov na roky 2019 – 2022 sa informácia o pripravovanej rekonštrukcii tejto cesty nepíše. Informovali sme sa preto na Žilinskom Samospávnom kraji – správcu uvedenej komunikácie o stave a prípadnej rekonštrukcii cesty Turzovka – Semeteš.

Na našu otázku nám odpovedala hovorkyňa kancelárie predsedníčky ŽSK Mgr. Martina Remencová „Zákazka na opravu cesty Turzovka-Semeteš je aktuálne na kontrole Riadiaceho orgánu (kontrola sa realizuje po ukončení verejného obstarávania a pred uzatvorením zmluvy). Po doručení výsledku kontroly do 2 týždňov bude možné podpísať zmluvu a začať so stavbou“

cesta turzovka semetes01

Z uvedenej informácie teda vyplýva, že v prípade odsúhlasenia kontrolným orgánom, dôjde k oprave cesty v blízkej dobe, veríme, že ešte tento rok.

ŽSK vyčlenil na rekonštrukciu ciest v Žilinskom kraji viac ako 50-miliónov na opravu ciest a mostov, ktoré využije podľa svojho plánu do roku 2022.

 

Pozrite si, kde všade sa plánujú opravy ciest na Kysuciach:

Župa bude na Kysuciach opravovať ďalšie cesty a mosty

 

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: