oprave cesty semetes 1Zhoršené geologické podmienky čiastočne komplikujú opravu cesty cez Semeteš. Župa preto upozorňuje na zdržanie v prácach.

Dlhoočakávanú rekonštrukciu cesty komplikuje spodná voda. Výronmi spodných vôd je podmáčané podložie vozovky, ktoré je tvorené z plastických ílov. Celkové práce na ceste sa tak značne sťažujú. Žilinská župa na oficiálnom facebookovom profile uvádza, že situáciu momentálne riešia odborníci, ktorí hľadajú vhodné technické riešenie. Tie by mali napriek nepriaznivému stavu podložia zabezpečiť, aby práce mohli prebiehať v očakávanom tempe a cesta by tak naďalej mala byť prevádzkyschopná.

Rekonštrukcia cesty II/541 cez Semeteš, ktorá slúži ako spojnica medzi Kysucami a Horným Považí začala v septembri. Práce prebiehajú na úseku s dĺžkou 4,1 km, týkajú sa aj jedného mosta. Opravu na ceste zabezpečuje spoločnosť STRABAG, s. r. o., ktorá sa zaviazala vykonaním prác za 1,05 mil. eur. Informovali sme vás, že práce majú prebiehať v troch etapách, pokračovať majú aj po zime 2020.

oprave cesty semetes v

Oprava cesty sa plánovala už dlhé obdobie, cesta bola dlhodobo v nevyhovujúcom stave. Žilinskej župe sa prostriedky podarilo získať prostredníctvom Integrovaného regionálneho operačného programu. Oprava štvorkilometrového úseku sa však musela posunúť po pol roku kvôli povinným kontrolám riadiaceho orgánu ministerstva.

Župa pokladá opravu ciest za svoju prioritu - zimné obdobie sa už blíži a dobrý stav ciest i výkon zimnej údržby preto patria k hlavným cieľom.

 

autor: redakcia
foto: Žilinský samosprávny kraj

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: