kysucka nemocnica v cadciSituácia na Kysuciach sa zhoršuje, riaditeľ čadčianskej nemocnice M. Šenfeld včera 12.10.2021 uviedol, že majú hospitalizovaných 53 pacientov.

V čadčianskej nemocnici narastá počet hospitalizovaných pacientov. Riaditeľ nemocnice Martin Šenfeld nás včera 12.10.2021 informoval o aktuálnej situácii: pokiaľ ide o kyslíkové lôžka mali ešte voľné kapacity, v nemocnici ležalo k včerajšku 53 pacientov, z toho 9 bolo na pľúcnej ventilácii (2 necovidoví).

Aj keď sa darí vyliečených pacientov prepúšťať domov, podľa riaditeľa nemocnice M. Šenfelda stále vidno v posledných dňoch denný nárast hospitalizovaných na covid.

Rizikové sú oslavy a svadby

Epidemiológovia upozorňujú verejnosť na fakt, že sú najčastejším zdrojom nákazy svadby a oslavy, na nich sa dokážu nakaziť celé rodiny.

Delta variant na Kysuciach

K nárastu počtu nakazených v Žilinskom kraji a osobitne na Kysuciach sa vyjadruje aj portál Dáta bez pátosu. 9.10.2021 uviedli, že Delta variant udrel na Kysuciach a Žilinský kraj je druhý v poradí pokiaľ ide o najvyššie prírastky. "Kysuce s okresmi Čadcou a Kysuckým Novým Mestom a spádová Žilina pôjdu podobnou cestou ako okresy okolo Bardejova a čakajú ich 2 týždne rastu na hodnoty nad 1000 v 14 dňovej incidencii."

Včera potvrdili 125 nových prípadov v okrese Čadca

Včera 12.10.2021 odhalili PCR testy 2 406 nakazených, teda najviac od polovice marca. 75,5 percenta z nich nebolo zaočkovaných. V Žilinskom kraji pribudlo najviac nakazených - až 589. V okrese Čadca pribudlo 125 nakazených osôb, v okrese KNM 42 osôb. "Ak by také počty malo celé Slovensko, tak dnes hlási NCZI: 7500 pozitívnych. Realita je 2406," hodnotia na portáli Dáta bez pátosu.

K tomu, že je v nemocnici vyše 50 pacientov hovoria: "Tých 50 pacientov na 90 tisícový okres je 10 krát viac pacientov ako v Bratislavskom kraji. V celom kraji. Lebo aj Bratislava má 50 pacientov aj zo Senca a Pezinku a v Malackách sú 4. Ale Bratislavský kraj má mobilitu ako 20 Čadcí a 10 Kysúc, hranice s troma krajinami, školy, fabriky a úrady tak husto ako nikde. 700 tisíc obyvateľov s trvalým pobytom a dochádza sem ďalšieho 1/4 milióna.

Existuje jeden zásadný rozdiel okrem premorenia z II. vlny, ktoré Kysuciam pomáha. Ale pomáha len v tom, že v nemocnici nemajú DNES 100 pacientov, lebo ich infikovaných mali v II. vlne a z nich 30% pochovali. Takže nemôžu umrieť druhýkrát a na základe štúdií sú reinfekcie vzácne, takže sa ani znovu neinfikujú.

Ten zásadný rozdiel medzi Čadcou / Kysuckým Novým Mestom je oproti Bratislave tento:
- Bratislava má NEzaočkovaných 22% občanov nad 50 rokov
- Kysuce majú NEzaočkovaných 49% občanov nad 50 rokov

Celý cirkus, celá pandémia, všetky obmedzenia, správy plné katastrof, reči o tom, že to nezvládame, spory, čo to celé spôsobuje sú len-a-len kvôli tým okresom, ktoré sú postihnuté. Ale nie počtom pozitívnych prípadov. Tých bude ako dreva. Aj v Bratislave je. Ale cirkus je kvôli tým okresom preto, že tam majú plné nemocnice. Je v nich 80% neočkovaných."

cadca hospitalizovanizdroj: databezpatosu.sk

cadca lozkazdroj: databezpatosu.sk

Zaočkovanosť

V zaočkovanosti patria oba kysucké okresy medzi tie s najnižším počtom zaočkovaných osôb - k 10.10.2021 sa na korona.gov.sk uvádza, že oba majú 36% plne zaočkovaných osôb.

zaockovanostzdroj: korona.gov.sk

autor: redakcia
foto: Kysucká nemocnica v Čadci

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: