privadzac kysucke nove mestoDobrá správa: oficiálne začal proces stavebného konania. O tomto kroku informoval primátor Kysuckého Nového Mesta Marián Mihalda.

Začiatkom decembra minulého roku sme vás informovali, že bola vyhlásená súťaž na zhotoviteľa.

Netrvalo to dlho a tento týždeň dorazila na Kysuce dobrá správa: na pripravovaný privádzač v Kysuckom Novom Meste, ktorý má odľahčiť križovatku v Radoli boli otvorené „obálky“ na súťaž zhotoviteľa.

Podrobnosti si môžete pozrieť v našom článku: Začne sa privádzač v KNM stavať ešte tento rok? Stavebné povolenie zatiaľ nie je vydané

Vyjadrenie Národnej diaľničnej spoločnosti: 

  • „Diaľničný privádzač zlepší dopravnú situáciu na súčasnej frekventovanej križovatke v Radoli, pomôže logistike veľkých podnikov, odľahčí mesto a obyvateľom regiónu Dolných Kysúc zvýši dostupnosť infraštruktúry. Jeho významným benefitom bude aj menej hluku a emisií, zvýšenie plynulosti a bezpečnosti dopravy. Celá južná oblasť Kysuckého Nového Mesta sa práve prostredníctvom privádzača napojí na európsku diaľničnú sieť. Stavať by sa mal dva roky.“

tlacovka knm 004

FOTO: V týchto miestach bude diaľničný privádzač 

Problémom však je, že stále nebolo podané stavebné povolenie. Aj tu prišlo k posunu. 

Marián Mihalda: oficiálne začal proces stavebného konania

Včera 11.2.2021 informoval primátor Kysuckého Nového Mesta Marián Mihalda:

"Napriek mnohým skeptickým hlasom sa mi spolu s poradcom ministra dopravy Jozefom Mozolom podarilo zrýchliť proces vybavovania potrebných dokumentov, na základe ktorých mohla dnes Národná diaľničná spoločnosť odoslať žiadosť o stavebné povolenie na diaľničný privádzač. Týmto krokom sa oficiálne začal proces stavebného konania."

Túto informáciu nám potvrdil aj poradca ministra dopravy Jozef Mozol: "Áno, túto informáciu môžem potvrdiť. Žiadosť o stavebné povolenie bola podaná."

Téme sa neustále venujeme, prečítajte si ďalšie naše články:

Autor: redakcia
Foto: NDS

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: