dialnicny privadzacVčera 9.12.2020 vyhlásila NDS súťaž na výber zhotoviteľa pre diaľničný privádzač pri Kysuckom Novom Meste.

Ministerstvo dopravy má spolu s Národnou diaľničnou spoločnosťou v pláne problematickú dopravnú situáciu medzi Čadcou a Žilinou čiastočne vyriešiť vybudovaním diaľničného privádzača. Ten má byť pri Kysuckom Novom Meste ako súčasť budúceho úseku D3.

Súťaž na výber zhotoviteľa

privadzac 2Úrad pre verejné obstarávanie zverejnil včera 9.12.2020 verejnú súťaž na stavebné práce. K téme sa vyjadril aj primátor Kysuckého Nového Mesta Marián Mihalda:

"Národná diaľničná spoločnosť dnešným dňom vyhlásila súťaž na výber zhotoviteľa pre stavbu Diaľničný privádzač.

Vítame to ako predvianočný darček a sme veľmi radi, že pán minister dopravy Andrej Doležal dodržal sľub, ktorý nám dal pri poslednej návšteve v Kysuckom Novom Meste."

Výber na zhotoviteľa sa teda začal, žiadosť na stavebné povolenie však ešte nie je.

Na tlačovej konferencii, ktorá sa konala 12.11.2020 uviedol minister dopravy Andrej Doležal, že snahou je maximálne urýchlenie celého procesu výstavby privádzača.

Privádzač má byť hotový o tri roky

"Tento posun vítame s veľkým optimizmom a veríme, že všetky prezentované kroky, ako aj samotná výstavba, bude prebiehať v plánovaných termínoch a po privádzači sa do Kysuckého Nového Mesta dostaneme už v roku 2023. Ja osobne som naozaj šťastný za túto dobrú predvianočnú zvesť," uvádza Marián Mihalda.

Opýtali sme sa Ľubomíra Jánošku, poradcu VÚC pre mobilitu na to, aký je možný termín v tomto štádiu realizácie. Uvádza, že ak nenastanú obštrukcie a budú uvoľnené peniaze z rozpočtu, stavať by sa mohlo začať už v priebehu budúceho roka.

pirvadzac KNM

FOTO: Národná diaľničná spoločnosť

Na svojej webovej stránke NDS uviedla:  

"Privádzač odľahčí dopravu na súčasnej križovatke v Radoli. Presmerovanie tranzitu do priemyselnej zóny výrazne odľahčí mesto a obyvateľom Dolných Kysúc zvýši dostupnosť infraštruktúry. Výstavba privádzača v dĺžke 1,4 km by mala trvať dva roky. Predpokladaná hodnota zákazky je 19 miliónov eur."

 

Prečítajte si aj:

autor: redakcia
foto: D3 pre Európu, Marián Mihalda, NDS

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: