covidSlovenské okresy sa prevažne zlepšujú, okresy Čadca a Kysucké Nové Mesto ostávajú na mape COVID automatu stále čierne.

 

Najbližší pondelok bude sviatočný, ale aj ten bude podľa aktuálneho COVID automatu na Kysuciach stále čierny. S našim okresom bol v posledný týždeň na rovnakom stupni aj napríklad susedný okres Žilina, ten si však polepšil.

Spočiatku po spustení Covid automatu sa Kysuce nejakú dobu držali v III. stupni varovania, aj keď okolité okresy na tom boli už horšie. Momentálne sa nám nedarí dostať sa späť. V IV stupni varovania sme od 15. marca 2021.  

V čiernej farbe od 5.4. do 11.4.2021 – IV. stupeň varovania COVID AUTOMATu ostáva naďalej 10 okresov: Čadca, Ilava, Krupina, Kysucké Nové Mesto, Lučenec, Myjava, Nové Mesto nad Váhom, Poltár, Poprad a Trenčín.

covid cierne

Pozrite si aktuálnu mapu potvrdených prípadov na Slovensku. Mapa je aktualizovaná po 10hod. Výsledky sú za predchádzajúci deň testovania.

Kedy sa premietne zlepšenie a kedy zhoršenie situácie v okrese?

Pri indikovanej zmene farby automatu v okrese do nižšieho pásma varovania, sa čaká na stabilizáciu tohto stavu jeden týždeň. V prípade, že aj po týždni je indikovaný pokles pásma preradí sa okres s platnosťou od ďalšieho pondelka do nového pásma. V praxi to znamená, že priaznivé preradenie okresu do lepšieho stupňa sa prejaví o dva týždne. Pri indikovanom zhoršení situácie v okrese vstupuje nové pásmo do platnosti okamžite nasledujúci pondelok.

Autor: redakcia

 

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: