d3 pesnickyKým postavia diaľnicu... pusťme si o nej pesničky. Pozrite si našu malú hitparádu pesničiek o diaľnici s nekonečným príbehom, kysuckej D3.

O dostavbe diaľnice D3 na Kysuciach nevznikajú len hodnotiace správy, štúdie realizovateľnosti a články. Občas vás zúfalá situácia dovedie aj ku kreatívnej tvorbe a niekedy vzniknú v momente beznádeje aj nápady na piesne. Všetko sa zvláda lepšie s humorom, preto vám na odľahčenie prinášame pesničky o našej neslávne známej Diaľnici D3.

Pozrite si "hitparádu" pesničiek o kolónach a nedostavaných diaľniciach na Slovensku.

Koko & Roko - Tak kedy

Pesnička vznikla v roku 2017 a otázka "tak kedy?" je nanešťastie stále aktuálna a kladú si ju všetci vodiči, čo cez Kysuce prechádzajú. Dvojica Koko & Roko zobrala situáciu s humorom a vzniklo toto dielo pod hladičkou zoskupenia B4.

Heľenine oči - Obchádzka

Príbehy o diaľniciach sa píšu aj na východe Slovenska a jedným z nich bol západný obchvat Prešova, na ktorý vodiči čakali viac ako štyri roky. Na otvorení diaľnice D1 Prešov, západ - Prešov, juh nechýbala kapela Heľenine oči s pesničkou Obchádzka.

Rádio Kolóna

Najnovším prírastkom je pieseň Rádio Kolóna z roku 2022. Autori ju venovali všetkým, čo si cestu po 1/11 "užívajú". Vznikla ako prvoaprílový žart, ktorého hlavnou témou bolo, že ministerstvo zriaďuje rádio Kolóna pre všetkých, ktorí trávia nekonečné chvíle na cestách.

Nepostavíme si diaľnicu radšej sami?

„Keď Kysučania diaľnicu tak veľmi chcú, budú si ju môcť postaviť sami." Aj tento vymyslený výrok bol súčasťou nášho prvoaprílového žartu o zmene staveného zákona. Kto by si už nechcel vo voľnom čase stavať diaľnicu... a nebolo by to napokon celé o niečo rýchlejšie?

Sledujte naše dopravné kamery

Chceme vám uľahčiť dopravu na ceste 1/11 aspoň tým, že sme vám v spolupráci s niekoľkými prevádzkovateľmi sprístupnili dopravné kamery. Sledujte aká je aktuálna situácia na ceste a pozrite s v sekciii www.mojekysuce.sk/doprava, alebo si môžete stiahnuť našu aplikáciu do svojho telefónu.

Ak viete o ďalších pesničkách, napíšte nám na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..

autor: redakcia

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: