vystavba d3Od zajtra bude pre Kysučanov čakanie v kolónach jednoduchšie.

Okamžitá pomoc Kysučanom. Vzniká rádio KOLÓNA

Bratislava si problém dennodenných kolón uvedomuje a preto sa ministerstvo rozhodlo konať. "Náš rezort vníma nálady ľudí z regiónov a preto prichádzame s riešeniami. Špeciálne pre Kysučanov zriaďujeme rádio, ktoré ma pozitívne vplývať na ľudí čakajúcich v kolónach. Stanica sa bude sa volať Radio KOLÓNA. Okrem dopravných správ a celkovej situácie na ceste 1/11 a diaľnici D3 budeme púšťať predovšetkým veselé piesne. Veríme, že to obyvatelia tohto regiónu ocenia a čakanie v kolónach bude príjemnejšie." - vysvetľuje hovorkyňa ministerstva Daniela Úsečná.

mix radiokolonaRádio Kolóna pracuje s náročnou technikou

Výstavba diaľnice dostane čoskoro novú dynamiku

Okrem toho prichádza aj ďalšia pomoc a to priamo vo výstavbe potrebnej diaľnice. Kysučania si budú môcť časť diaľnice postaviť sami - a to svojpomocne.
"Áno, navrhované zmeny stavebného zákona takúto výstavbu umožnia. Čo sa týka pracovnej sily, zvažujeme či občania budú môcť stavať diaľnicu v rámci svojho voľného času, alebo to bude povinné. Napríklad v soboty.“ Na to sa však musí upraviť zákonník práce. „Keď Kysučania diaľnicu tak veľmi chcú, budú si ju môcť postaviť sami."

stavba dialnicesvojpomocne

Zrýchlenie dostavby diaľnice o celé roky

Podľa našich informácií by sa takto svojpomocne mohlo postaviť až 8 km diaľníc na Kysuciach. Na jedného pracujúceho Kysučana má pripadnúť 0,2 m diaľnice. Tomu približne zodpovedá trasa z Kysuckého Nového Mesta do Brodna. „Dvadsať centimetrov diaľnice na osobu, to dáme úplne bez problémov,“ - hovorí občan Čadce, ktorý chce zostať v anonymite. Pri takejto výstavbe nebude potrebný dokument EIA a mohli by sme sa dočkať vytúženej dostavby diaľnice už v roku 2038.

Rádio Kolóna spustia už zajtra!

Po týchto výborných správach si ešte vypočujte prvú pieseň, ktorá zaznie v novom rádiu Kolóna.

Nech sa páči, pozrite si videoklip:

Za Kysučanov po týchto správach musíme povedať: ĎAKUJEME!
Web rádia si môžete pozrieť: www.mojekysuce.sk/radiokolona 

Pozornému čitateľovi neunikne fakt, že článok bol zverejnený 1. apríla 2022, takže je všetko vymyslené. Je to teda prvoaprílový žart. :)
Okrem videa - to si môžete naozaj pozrieť tu :)

autor: redakcia
foto: Jaroslav Cabadaj, Pixabay, NDS

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: