knmV posledných dňoch sa často skloňuje téma doprava a jej očakávaný kolaps na Dolných Kysuciach po spustení obchvatu v Čadci. Bol predstavený návrh možného riešenia križovatky v Radoli, na ktorý reagovali viacerí starostovia Dolných Kysúc.

Po zverejnení článku, kde sa vyjadrili k danej téme starostovia dotknutých obcí Dolných Kysúc, primátor Kysuckého Nového Mesta a Krásna nad Kysucou, či Ing. Ľubomír Jánoška z iniciatívy D3preEurópu, nám zaslala svoje vyjadrenie aj starostka obce Dunajov, pani Milada Chlastáková.

Kým iniciátori D3 na Kysuciach a NDS sa na situáciu pozerajú v širšom pohľade (prvoradý je zabezpečenie prechodu Kysucami pokiaľ možno bez čakania), starostom Dolných Kysúc ide o zabezpečenie pohodlnej dopravy v jednotlivých obciach Dolných Kysúc (a KNM), obávajú sa tiež o bezpečnosť svojich občanov.

knm

 

Prečítajte si: Kolaps dopravy na Dolných Kysuciach? Podarí sa nájsť riešenie?

 

Občania už teraz využívajú na skrátenie cesty prechod cez Dunajov

"Tak ako sa už spomínalo, po spustení obchvatu Čadce sa problém presunie na cestu I/11 medzi Čadcu a Žilinu, kde budú niekoľko hodinové kolóny áut, čo sa bezprostredne dotkne aj našej obce. Občania budú využívať na skrátenie cesty prechod cez Dunajov, čím sa zníži úroveň života obyvateľov obce aj ich bezpečnosť."

 Aké opatrenia a kroky by sa mali podniknúť, aby sa do dobudovania D3 stala situácia únosnou pre vašich občanov, ale aj pre celý región Kysuce?
"Opatrenia musí prijať v prvom rade štát, ktorý zodpovedá za sieť diaľnic a za kultúrne cestovanie pre svojich občanov. Malá obec diaľnicu nevybuduje. Od roku 1996, kedy sa poklepkávali kamene na otvorení "Kysuckej diaľnice" pretieklo už veľa vody a bolo vyslovených tisíce prísľubov. Žiaľ, že sa to skončilo len pri sľuboch.
Touto cestou by som sa chcela poďakovať za osobnú angažovanosť p. Jozefovi Grapovi, ktorému prepojenie Čadce a Žiliny leží na srdci. Angažovanosť pri riešení problému diaľnice spočíva v pomoci pri výkupe pozemkov, účasti na protestných pochodoch, vyjadrovaniach sa k projektom a iné," dodala starostka obce."

 

Podľa našich informácií je na túto tému zvolané aj Združenie miest a obcí (ZMOS) horných Kysúc a podľa neoficiálnej informácie by mohol na kontrolný deň na Dolné Kysuce prísť aj minister dopravy. 

Ďalšie články týkajúce sa dopravy na Kysuciach:

Autor a foto: redakcia

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: