knm d3 privadzacD3 na Kysuciach: štúdia EIA je na polceste, zmluva na privádzač KNM sa čoskoro podpisuje. Štúdia, ktorá je potrebná na posudzovanie vplyvov na životné prostredie EIA vypršala, musí sa urobiť nanovo.

Včera - 25.11.2021 minister na sociálnej sieti v jeho pravidelnom vysielaní "Opýtajte sa ministra" hovoril aj o výstavbe diaľnice D3 na Kysuciach. Predniesol jednu výbornú správu, druhá informácia však Kysučanov nepoteší.

Zmluva na výstavbu privádzača sa má podpísať v nasledujúcich dňoch

Minister potvrdil, že dopravnú situáciu na Kysuciach neberie na ľahkú váhu. Uviedol, že ho požiadali starostovia, aby urýchlil projekt privádzača a to sa aj podarilo. V najbližších dňoch by sa mala podpísať zmluva na výstavbu privádzača KNM a ak by to počasie dovolilo tak sa podľa ministra môže začať s jeho výstavbou ešte tento rok.

Privádzač v Kysuckom Novom Meste, foto: Národná diaľničná spoločnosť

Druhé vyjadrenie ministra Kysučanov nepoteší

Minister dopravy Andrej Doležal vo svojom livestreame na sociálnej sieti uviedol, že štúdia EIA je nevyhnutná a nesmie byť „odfláknutá". D3 je podľa jeho slov v rebríčku priorít vysoko a stavba má byť financovaná z budúceho Operačného programu Slovensko, z Kohézneho fondu.

Vysvetlil, že EIA sa robí nanovo a že vypracovanie nového posudku je už na polceste. Štúdia by mala trvať ešte približne 12-13 mesiacov. Plánom je, aby sa v januári 2023 všetky zistenia zapracovali do územného rozhodnutia, do projektu, čo bude opäť trvať niekoľko mesiacov.

„V priebehu roku 2023, dúfam, konečne budeme môcť spustiť verejné obstarávanie, ale to bude trvať cca ďalší rok. Čiže akokoľvek chcem, akokoľvek sa snažíme, klepať kameň bude pravdepodobne budúci minister dopravy," povedal Doležal.

Viac o téme:

autor: redakcia
foto: NDS

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: