automat 3 5Epidemiologická situácia v okrese Čadca sa zlepšuje, podľa nového Covid automatu bude okres v II. stupni varovania.

Vláda schválila nové rozdelenia okresov v rámci Covid automatu, ktoré začne platiť budúci pondelok od 3.5. do 9.5.2021. Na základe zlepšenej epidemiologickej situácie v Čadci bude okres už len v II. stupni varovania. Situácia v okrese Kysucké Nové Mesto zostáva nezmenená a teda zostáva v III. stupni varovania, teda v bordovej farbe.

Slovensko bude od pondelka 3.5.2021 bez čiernych okresov. Situácia je teda opäť lepšia ako pred týždňom - celkovo bude na Slovensku v bordovej farbe 10 okresov, 60 bude červených a 9 bude ružových. V minulom týždni bolo v bordovej farbe 22 okresov a v ružovej 5.

automat 3 5 v

Platnosť testu do práce

Obyvatelia okresu Čadca teda budú kvôli práci potrebovať test nie starší ako 14 dní. Pre obyvateľov KNM stále platí potreba testovania každých sedem dní.

Postupné uvoľňovanie opatrení

Od pondelka 26.4. sa začali uvoľňovať niektoré opatrenia. Povolené sú otvorené terasy a posilňovne avšak za prísnych hygienických podmienok.

Ako napreduje očkovanie

Národné centrum zdravotníckych informácii uvádza, že bolo prvou dávkou do utorka 27.4.2021 zaočkovaných 1 041 986 ľudí. Druhú dávku vakcíny dostalo celkovo 450 654 ľudí. Včera informoval minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský, že sa vo štvrtok 29.4.2021 spustí čakáreň na očkovanie proti covidu pre ľudí od 16 rokov. V najbližšej dobe sa očakávajú ďalšie dodávky vakcín od Pfizer/BioNTech.

Novinkou je i to, že možnosť zaočkovania by mohol dostať aj sprievodca seniora nad 70 rokov. "Aby sa urýchlil proces očkovania medzi najstaršou časťou populácie, sa v návrhu vyhlášky počíta, aby so seniorom starším ako 70 rokov mohla byť zaočkovaná aj sprevádzajúca osoba v rámci poradia spolu s osobou, ktorú sprevádza na očkovanie," uviedlo v pondelok ministerstvo na sociálnej sieti.

autor: redakcia

Prečítajte si aj:

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: