vystava kostoll vObec Zborov nad Bystricou si v tomto roku pripomína 50. výročie posvätenia kostola Nepoškvrneného Počatia Panny Márie.

Oslavy tohto jubilea sa začali dňa 10. 9. 2023 o 14.00 hod. vo farskom kostole vernisážou fotografickej výstavy historických fotografií výstavby kostola, ktorú pripravila obec v spolupráci s farským úradom a Kysuckým kultúrnym strediskom v Čadci.

vystava kostol 012

Katka Borisová, ktorá bola konferencierkou vernisáže počas úvodného príhovoru privítala hostí – riaditeľku Kysuckého kultúrneho strediska v Čadci PhDr. Silviu Kajankovú, riaditeľku Kysuckého múzea Mgr. Helenu Kotvasovú a starostu Obce Zborov nad Bystricou PaedDr. Juraja Hlavatého. Pán farár Mgr. Peter Škor sa z dôvodu pracovných povinností slávnostného otvorenia výstavy nemohol zúčastniť, ale v jeho mene všetkých prítomných privítala p. Anna Pupíková.

vystava kostol 006

Zrod myšlienky na výstavbu kostola, ochota miestnych občanov pri výstavbe, ťažké obdobie komunizmu, ktoré neprialo akýmkoľvek aktivitám tohto druhu... To všetko zaznelo v rámci hlavného príhovoru Katky Borisovej a starostu obce Juraja Hlavatého. Váženým hosťom podujatia bol spevácky zbor Kysuca, ktorý svojim hudobným repertoárom a umeleckým vystúpením vytvoril slávnostný ráz vernisáže.

vystava kostol 001

Výstavu z vybraných historických fotografií z výstavby kostola si návštevníci môžu pozrieť od 10. 9. do 10. 10. 2023 vo farskom kostole. Z technických dôvodov nie je možné ponechať výstavu voľne prístupnú, preto prosíme všetkých, ktorí majú záujem pozrieť si ju o pochopenie.

Pre sprístupnenie môžete zavolať na t. č.: 041 230 40 81 počas stránkových hodín Obecného úradu v Zborove nad Bystricou (pondelok a piatok od 7.00 – 15.00 h, utorok, štvrtok od 7.00 – 14.00 h a v stredu od 7.00 – 17.00 h).

Mgr. Ľubica Ligocká
KKS v Čadci

Viac o kostole:

 

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: