rozhladna krasno 2Rozhladňa sa bude vynímať v osade u Jantov - Holý diel, hotová by mala byť v roku 2020.

V uplynulých dňoch sa starosta mesta Krásno nad Kysucou Jozef Grapa spolu s architektom diela Stanislavom Mikovčákom pustili do plánovania novej rozhľadne v meste. Vhodné miesto na stavbu našli v osade u Jantov - Horný diel, kde sa im naskytol výnimočný pohľad. Stanislav Mikovčák hovorí, že miesto spĺňa všetky atribúty rozhľadne a dodáva, že panoráma v smere Čadca, Kysucké Nové Mesto je úchvatná a stojí za výstup na miesto.

rozhladna krasno nad kysucou 005„Prešli sme možnú prístupovú cestu k rozhľadni zo Zákysučia kde chceme vybudovať chodník k plánovaným zastaveniam krížovej cesty spolu s malou architektúrou. Doriešili sme parametre budúcej krížovej cesty, ktorá sa už začne projektovať," informuje primátor Krásna nad Kysucou Jozef Grapa. Vysvetľuje, že by sa rozhľadňa mohla postaviť najmä z mimorozpočtových príspevkov mesta, ďalšie financie by mali pochádzať z iných zdrojov.

Nenáročnú cestu k rozhľadni bude lemovať krížová cesta, po výstupe sa návštevníkom naskytne výhľad na Krásno nad Kysucou a jeho okolie.

Do regiónu Kysuce tak pribudne ďalšia rozhľadňa ponúkajúca nezvyčajný výhľad na naše okolie. Ďalšia nová rozhľadňa by sa mala postaviť v Oščadnici, v Zborove nad Bystricou už nová rozhľadňa stojí. Prečítajte si viac o rozhľadňách na Kysuciach.

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: