Rozhladna oscadnica2Pod Veľkou Račou, v stredisku Snowparadise vyrastá nová rozhľadňa. Vyhliadková veža je budovaná v nadmorskej výške 974 m a jej výška bude 16 metrov.

Rozhľadňa sa bude nachádzať v blízkosti vrcholovej stanice lanovky Dedovka nad chatou Koliba. Prístup na rozhľadňu bude možný niekoľkými spôsobmi. Najjednoduchšou a najpohodlnejšou cestou bude využitie štvorsedačkovej lanovky s dĺžkou 1200 m. Pešo sa k rozhľadni dostanete zhruba za trištvrte hodiny. Na vrchol Dedovky je vyznačená aj cyklotrasa.

 

V Dedovke sa tak naskytne turistom nový nádherný výhľad na okolité doliny a kopce, ako napríklad na obec Oščadnica, Skalité, časť Poľska a Česka, hrebeň Malej Fatry ( Rozsutec, Chleb a Stoh,…)
Stavba sa bude skladať z betónovej (hotová) a drevenej časti. Ideálne tak zapadne do celkového konceptu strediska Snowparadise Veľká Rača.


Obec Oščadnica, ktorej patrí 10.miesto medzi TOP 30 najnavštevovanejšími obcami za rok 2018, tak bude môcť ponúknuť návštevníkom ďalšie výnimočné miesto.
V stredisku sa z novej pripravovanej atrakcie tešia a veria, že z Oščadnickej rozhľadne sa budú už čoskoro tešiť aj turisti a návštevníci.

 

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u:

Môže vás zaujať