rozhladna v zborove nad bystricouKysuce majú novú atrakciu. V Bystrickej doline, v obci Zborov nad Bystricou bola postavená rozhľadňa s výhľadom na okolité doliny a kopce.

Výstavba rozhľadne sa začala minulý rok, dnes je už takmer dokončená. Vzhľadom na to, že má plniť aj monitorovaciu funkciu, stavba ešte nie je oficiálne sprístupnená. Napriek tomu sa už dnes sa môžete tešiť z výhľadov.

Rozhľadňa sa nachádza na pravej strane obce smerom z Krásna nad Kysucou. Keďže zo Zborova nie je na rozhľadňu vidieť, je potrebné držať sa turistickej značky – teda z Krásna nad Kysucou po červenej značke alebo z Klubiny po žltej turistickej značke, kde je potrebné neskôr pripojiť sa na červenú – smer Krásno nad Kysucou. V budúcnosti by mohla pribudnúť nová turistická značka priamo zo Zborova. Iný možný prístup sa ponúka s návštevou osady Vyšné Vane, ktorá je len cca 10 minút od rozhľadne.

Samotná rozhľadňa je kombináciou murovanej a drevenej časti s oceľovými profilmi. Jej dizajn hodnotíme ako veľmi vydarený. Výhľad na dolinu Zborova nečakajte, ale užijete si rozhľad na časť Bystrickej doliny a údolia Krásna nad Kysucou. Celkovo je výhľad na Kysucké vrchy veľmi pekný. Z rozhľadne je taktiež krásny pohľad na Malú Fatru a ďalšie vzdialenejšie pohoria. V čase návštevy výhľad kvôli oparu nebol práve najlepší, takže sa tu určite v krátkom čase vrátime.

Bystrická dolina tak dostáva ďalšiu turistickú atrakciu.

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: