bezky magistralaPo minulo týždňovom oteplení sa mnohé upravené okruhy najmä v dolinách stali nezjazdné. Tam kde sneh ostal neroztopený, budú v úprave tratí pokračovať.

Zabežkovať si môžete napríklad v Skalitom: "Pravidelne je upravovaný je 1 km okruh v SKI Skalité - Serafínov s osvetlením. Medzinárodná bežecká stopa zdravia - momentálne nie je upravená z dôvodu nedostatku snehu. V prípade priaznivých snehových podmienok bude trasa upravená na víkend" informovala nás Michaela Korbašová z obecného úradu v Skalitom.

V Nižnom Kelčove trasa nevydržala, vo Vysokej je okruh zjazdný

"Bežkársky okruh na Nižnom Kelčove (2km) je na slnečnej lúke a preto neodolal zmene počasia - dúfam, že tak ako je avízované padanie snehu sa nám ho podarí opäť sprevádzkovať. Bežkársky okruh v centre obce (13km) je zjazdný a chceme ho na víkend opätovne prejsť a upraviť" informoval nás starosta obce Vysoká nad Kysucou Anton Varecha.

Trasy z Krásna do Dunajova a Oščadnice, Bystrická magistrála:

Počas uplynulého víkendu sa väčšina snehovej pokrývky roztopila, novonapadnutý sneh nie je v dostatočnej vrstve aby mohol byť strojovo upravený. Bežkári si však poradili a stopu si vyjazdili.

Oščadnica

Po odmäku a snežení sme vytvorili 27.1.2021. stopu po hrebeni spod Oščadnice - Kalinov - Lyžiarske stredisko. Trasa prejdená ratrákom so stopovačom.
"Máme v tejto lokalite jedného ťažbára, tak dúfam že nám niektoré časti príliš nezničí. Kde to bolo možné trasa bola vedená po lúkach vedľa cesty, aby nedochádzalo k jej ničeniu. Zajtra bude upravovaná trasa Oščadnica od Gábori smer Čadečka, aktuálne nie je v najlepšom stave, ale ešte má cez noc prisnežiť. Po zajtrajšej úprave bude pripravená pre bežkárov." doplnil informáciu starosta Oščadnice Marián Plevko.

Čadcečka

Miestne združenie Čadecka v pohybe pravidelne po snežení upravuje trasy. Pred vstupom do upravenej stopy je možnosť zaparkovať automobil (cca10-15 parkov.miest).

  • Základný okruh 6 km
  • Pod Javorským a späť 12 km
  • Oščadnica-Breziny a späť 18 km
  • Oščadnica-Breziny cez Bukov kríž. 21 km.

Nástup na trasy Čadca - ČADEČKA u Ķráli krčma Múzeum.

 

Beskydsko-Javornícka lyžiarska bežecká magistrála

Magistrála je zjazdná, na dnes a na zajtra je plánovaná opätovná úprava trasy:

  • 28.1. Stratenec - Kasárne - Melocík - Semeteš - UPRAVENÉ
  • 29.1. Semeteš - Husárik (sa kvôli zľadovatenému povrchu a nedostatku snehu nateraz ODKLADÁ)
  • Okruh na Bútorkách - UPRAVENÝ

Podľa informácie z Portáša má byť v sobotu upravený úsek Kohútka - Stratenec

Užívajte a dávajte si na seba pozor. 

autor: redakcia
foto: archív ŽSK

 

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: