svrcinovec ekodukt stavbaNDS informuje, že podpísala zmluvu s víťazom tendra na vybudovanie ekoduktu vo Svrčinovci. Zelený most má byť určený na migráciu veľkých šeliem a inej zveri v okolí tunajšej diaľnice D3.

Projekt D3 Zelený most Svrčinovec pokračuje vpred. Dnes 25.5.2022 uviedla NDS, že podpísala zmluvu s víťazom tendra na vybudovanie ekoduktu vo Svrčinovci.

Výstavba zhruba do konca leta 2023

"Zelený most umožňujúci migráciu zvierat pre NDS postavia spoločnosť Váhostav SK a Combin Banská Štiavnica. Výstavba ekoduktu bude stáť zhruba 13,6 milióna eur. Stavenisko odovzdáme zhotoviteľovi na začiatku júna a výstavba má podľa harmonogramu trvať zhruba do konca leta 2023. Ekodukt je určený na migráciu veľkých šeliem a inej zveri v okolí tunajšej diaľnice D3," informuje NDS.

Kritériá na zhotoviteľa

Stavba mosta bude financovaná z eurofondov. NDS ďalej uvádza, že kritériom súťaže na zhotoviteľa nebola len najnižšia celková cena, do úvahy brali aj ďalšie dôležité aspekty: "Dôraz sme kládli napríklad na kvalitu tímu odborníkov, náklady na prevádzku, obmedzenie prevádzky, dobu výstavby či dobu vypracovania projektovej dokumentácie."

svrcinovec ekodukt stavba v

Stavba D3 Zelený most Svrčinovec pozostáva z dvoch častí

Ekodukt bude rozdelený na dve časti – ekodukt nad cestou I/11 a ekodukt nad železničnou traťou. Prvá časť bude pozostávať z dvoch mostných objektov ponad cestu I/11 a ponad Šlahorov potok. Druhá časť bude obsahovať jeden mostný objekt, ktorý preklenie železničnú trať. Prechodová šírka ekoduktov je 80 metrov.

autor: redakcia
foto: NDS

Viac o projekte:

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: