apidomcek povinaV apidomčeku dýchate čistý včelí vzduch, ktorý pomáha pri dýchacích problémoch, znižuje nervozitu a stres a zlepšuje kvalitu spánku. 

V komunitnej včelnici v Povine vyrástol krásny apidomček. Ide o včelín, ktorý má podobu domčeka a je vytvorený pre spánok a oddych. Okrem toho však ponúka ešte viac.

Pobyt v apidomčeku pomáha pri rôznych ochoreniach

Apiterapia využíva produkty včiel na zlepšenie zdravotného stavu. Vieme, že včelie produkty majú vďaka svojmu zloženiu blahodarný vplyv na zdravie. Jednou z foriem apiterapie je aj pobyt v apidomčeku.

apidomcek vcelnica povina 001

apidomcek vcelnica povina 003

"V miestnosti dýchate čistý včelí vzduch, ktorý pomáha pri dýchacích problémoch, znižuje nervozitu a stres, zlepšuje kvalitu spánku. Súčasne si v apidomčeku oddýchnete nielen psychicky, ale aj fyzicky, vďaka mikrovibráciám vyvolaných pohybom včiel, ktoré sú ukryté v úľoch pod posteľou, na ktorej ležíte," informuje Komunitná Včelnica Povina.

Objednajte si pobyt

  • Apidomček je počas prázdnin otvorený každý deň. Ak o pobyt máte záujem, môžete sa objednať telefonicky, e-mailom na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. alebo sms správou na čísle 0910 352 784.

Včelnica v Povine

O tom, že je včelnica v Povine skutočne krásnym miestom sa môžete presvedčiť na vlastné oči. Priestor slúži na vzdelávanie aj ako miesto na stretnutia pre záujemcov o včelárstvo. V priebehu rokov sa rozvíjala a teraz ju zdobia aj rezbárske diela.

Už túto nedeľu 7.8.2022 sa vo včelnici koná podujatie Včelárska nedeľa v Povine, na ktoré vás pozýva združeniu ZO SZV Kysucké Nové Mesto. Každý 100. návštevník podujatia dostane poukážku na hodinový vstup do novootvoreného Apidomčeka.

autor: redakcia
foto: Komunitná Včelnica Povina

Prečítajte si aj:

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: