povina rezbarske sympoziumOd pondelka 15.6.2020 prebieha 3. ročník Rezbárskeho sympózia v Povine.

Momentálne prebieha už 3. ročník Rezbárskeho sympózia v Povine. Dejiskom je včelnica v obci, ktorá sa podľa slov starostky Aleny Dudekovej mení na rozprávkové miesto. Na sympóziu sa zúčastňujú 9 rezbári z celého Slovenska.

Oficiálne otvorenie sa konalo v pondelok 15.6.2020 o 14:00 hod. Miesto deja zdobí krásna uvítacia brána s vyrezávaným orlom a sovou. Počas druhého dňa, kedy sympózium navštívili aj deti zo základnej školy prebiehala súťaž, v ktorej museli rezbári svoje dielo vyrezať v priebehu jednej hodiny. "Vybrať to najkrajšie bolo veľmi náročné, pretože všetky boli nádherné a dokonalé. Víťazný trpaslík pôjde do areálu školy," hovorí o súťaži starostka obce.

rezbarske sympozium povina 6


Druhé miesto v súťaži vyhral anjel, ktorý pôjde na obecný úrad a tretie miesto získal medveď. Podľa informácií od starostky zostanú všetky diela vo včelnici a víťazi ale aj ostatní súťažiaci boli ocenení vecnými cenami. Medzi unikátnymi dielami sú napr. drak, lavička so sovami, zvonica alebo figurálne úle. Jedným z vytvorených diel je aj socha Panny Márie Kráľovnej, ktorá bude umiestnená do kostola a počas hodových slávností ju vysvätí pán dekan.

rezbarske sympozium povina 7

rezbarske sympozium povina 4

rezbarske sympozium povina 2

rezbarske sympozium povina 3

rezbarske sympozium povina 5


Rezbári majú svoje diela dokončiť dnes 17.6.2020 do 13:00 hod. Ak sa na diela chcete pozrieť, zavítajte dnes na včelnicu počas doobedných hodín.

Sympózium organizoval predseda základnej organizácie Slovenského zväzu včelárov Kysucké Nové Mesto Miloš Belan, v práci mu pomáhali ďalší včelári, včelárky i sympatizanti. Starostka Alena Dudeková im vyjadruje poďakovanie za ich prácu so včelami, prácu na zveľaďovaní včelnice i skvelú reprezentáciu obce. Ďakuje spolu aj s pánom Belanom všetkým rezbárom a sponzorom.

rezbarske sympozium povina 1

autor: redakcia
foto: obec Povina

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: